Із початку епідемії COVID-19 в Україні Черкаси неодноразово опинялися в епіцентрі подій. Журналісти “Про все” зібрали для вас найпопулярніші “ковідні” новини.
Перша термінова комісія з надзвичайних ситуацій
У березні черкащанам додала хвилювань терміново скликана комісія з питань техногенної безпеки. Тоді від її результату залежало, чи підтримає виконавчий комітет рішення про введення карантину в місті.
Тритижневий карантин закладів освіти тривалістю в 4 місяці
Перший карантин у навчальних закладах запровадили 11-го березня після терміново скликаної комісії через коронавірус у Черкасах. Однак повернутися до стаціонарного навчання школярам та студентам не довелося - в результаті дітей перевели на дистанційну форму навчання.
Черкаси офіційно пішли на карантин
Після скликання комісії 11-го березня виконавчий комітет міста вирішив, що карантину бути. Тому наступного дня містянам повідомили: у Черкасах закриють усі розважальні та навчальні заклади. На той момент лише дві міські школи могли якісно навчати дітей “на відстані”.
У спортивні зали та церкви - зась
Вже через кілька днів виконавчий комітет міста вирішив, що з усіх черкаських закладів працюватимуть лише аптеки та продуктові магазини. ТРЦ, непродуктові магазини, спортивні та релігійні заклади повинні примусово зачинити.
Перша четвірка черкащан із підозрою на коронавірус
Про них стало відомо 17-го березня - у трьох черкасців і одного смілянина запідозрили COVID-19. Попередньо депутати виділили близько 5 мільйонів гривень для медиків, які б працювали із хворими на коронавірус.
На Черкащині запровадили режим надзвичайної ситуації
Таке рішення прийняли в Кабінеті міністрів 23-го березня. Разом із визначенням епідситуації для черкащан обмежили доступ до поліклінік та інших лікувальних закладів.
Перший хворий на коронавірус черкащанин: хто він?
Першим підтвердженим хворим на COVID-19 став 40-річний чоловік із Родниківки. Перед тим, як у нього виявили коронавірус, він проїхав із Києва автівкою, яку знайшов на сайті “Бла-бла-кар”. Окрім нього в машині були й інші пасажири.
Вже 31-го березня з’явилася інформація про те, що він одужує - ПЛР-тест показав негативний результат. Друге дослідження це підтвердило. Чоловік, ймовірно, підхопив вірус, працюючи на круїзному лайнері, кількома тижнями раніше.
Посилення карантину в Україні
Посилили карантинні заходи 3-го квітня. Унаслідок цього на кордоні лишили 21 пункт пропуску, а всіх осіб, які приїжджають в Україну, зобов’язали проходити 14-денну обсервацію.
За коментарі про коронавірус поліція почала штрафувати черкащан
За місяць карантину на Черкащині місцева поліція почала складати протоколи на користувачів соцмереж, які поширювали неправдиву інформацію. Четверо черкащан, на яких склали протоколи, писали про неіснуючих приїжджих із підтвердженим коронавірусом і розповідали, що в області набагато більше хворих на ковід, ніж повідомляють офіційні джерела.
Перший померлий черкащанин від коронавірусу
Перший летальний випадок, спричинений COVID-19, стався 11-го квітня в Черкаській інфекційній лікарні. Там помер 73-річний пацієнт із кардіологічною патологією.
Черкасцям заборонили приходити на кладовища під час карантину
Ще наприкінці березня ексзаступниця міського голови Черкас повідомила: про поминальні дні жителі області можуть забути, аби не закінчити так, як і родичі.
Це ж рішення підтримала і Православна церква, яка перенесла поминальні дні на декілька місяців пізніше.
Інфікована черкащанка відправила на самоізоляцію пів сотні медиків
Інцидент трапився у Шполянському районі. Там жінка доглядала свою травмовану доньку. Про діагноз навіть не здогадувалася, тому контактувала з персоналом лікарні та медиками з двох відділень. Через це 50 медпрацівників на два тижні пішли на самоізоляцію.
Черкащан налякав рефрижератор, який стоїть біля трупарні
30-тонний рефрижератор викликав хвилювання містян. Подія трапилась 8-го квітня. Однак заступниця міського голови запевнила: придбали його на той випадок, якщо у морзі не вистачить місця для всіх померлих.
Через епідемію Черкащина недоотримала 150 мільйонів гривень
Загалом через коронавірус Черкаська область втратила близько 250 мільйонів. Із них 150 - це податки, а 98 мільйонів перерозподілили із інших бюджетів. Відтак довелося відмовитися від ремонту доріг, шкіл і садочків, а також утеплення фасадів і будівництва нових спортивних майданчиків.
Черкаський пологовий будинок почали перепрофільовувати під “ковідний”
Другий пологовий будинок вирішили перепрофілювати для лікування хворих на коронавірус. Найбільше черкащан схвилювало те, що після епідемії повернути пологові відділення влада міста не захоче або взагалі закриє медзаклад. Через це медики хотіли перекривати дорогу та страйкувати, аби їхній заклад залишили працювати.
Тоді з 3-го листопада припинили госпіталізацію пацієнток акушерсько-гінекологічного профілю.
Дещо пізніше вони таки влаштували страйк під вікнами Другого пологового. Головною вимогою якого стало, аби керівництво міста дало їм обіцянку, що після пандемії медзаклад не зачинять. Медичний персонал також був проти, щоб медичний профіль медзакладу змінювали.
Однак тимчасовий стаціонар для лікування хворих на коронавірус людей таки облаштували. Як і планувалося, будівлею для нього став Другий пологовий будинок, у якому розмістили 150 ліжок. У стаціонарі погодилися працювати 50 медпрацівників, частина яких раніше страйкувала проти перепрофілювання пологового.
Черкащан почали вибірково перевозити у громадському транспорті
Через карантинні обмеження у міських тролейбусах та автобусах кількість пасажирів значно зменшили - постанова Кабміну дозволила перевозити людей лише на сидячих місцях. Це нововведення викликало транспортний колапс у Черкасах - містяни годинами чекали автобус через черги на транспорт.
Поліція почала не лише контролювати суворе дотримання “ліміту”, а й штрафувати недобросовісних перевізників.
В Україні ввели карантин вихідного дня
Нововведення прийняв Кабмін 11 листопада. Згідно з документами, на вихідних дозволили працювати лише аптекам, зоомагазинам, продуктовим магазинам та АЗС. Не забороняли курсувати і громадському транспорту. Однак через жорсткі вимоги ресторатори та дрібні підприємці вийшли на мітинг, аби “відвоювати” власне право на заробіток, якого їх позбавили.
Черкащина увійшла до списку областей із найбільшою кількістю інфікувань на COVID-19
Станом на кінець листопада Черкаська область посіла друге місце серед регіонів, у яких виявили найбільше інфікованих людей. А вже наступного дня на Черкащині виявили антирекорд кількості хворих. Відтак коронавірус зафіксували у 842 жителів області.
Замість карантину вихідного дня - новий план обмежень
Кабмін вирішив зняти нововведення другого грудня. За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, карантин вихідного дня дозволив значно зменшити кількість випадків інфікування в Україні. Різниця між прогнозованою “позначкою” та реальною склала 6 тисяч.
Медикам готові платити по 15 тисяч гривень, аби вони працювали з “ковідними” хворими
Така заробітна плата пояснюється навантаженням на медиків і доплатами, які ще на початку року ухвалила влада. Відтак основний заробіток медсестри складає 4 тисячі гривень, а 12 “докладали” за роботу.
Після коронавірусу черкащани можуть безкоштовно реабілітуватися
Реабілітаційне відділення для людей, які перехворіли на COVID-19, облаштували в одному з медичних закладів міста. Оздоровча практика складається з вправ професійної фізкультури, дихальної гімнастики, масажу та спілкування зі спеціалістами.
Реабілітацію може пройти кожен, для цього необхідно лише отримати направлення від свого сімейного лікаря.
Карантину бути. Все закриють із 8-го січня
Попри зменшення кількості хворих на коронавірус, Міністерство охорони здоров’я все одно введе жорсткий карантин по всій території України. Як повідомляли раніше, він почнеться з 8 січня і триватиме два тижні.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram