Реабілітація після COVID у Черкасах: хто та де може її пройти

08 грудня 2020, 20:20

фото тематичне

Нещодавно в черкаській поліклініці "Астра" розпочали прийом пацієнтів, які перехворіли COVID-19. Реабілітацію проводитимуть за спеціальною програмою для відновлення організму. 

У коментарі “Про все” директорка Черкаської міської реабілітаційно-оздоровчої поліклініки "Астра" Ірина Волощенко повідомила, що новий напрям відкрили на базі установи. 

- Для цього ми створили спеціальну програму, до якої входять обов’язкова професійна лікувальна фізкультура, дихальна гімнастика, фізіотерапія, масаж, аналізи крові та сечі, консультації наших спеціалістів, зокрема психолога, - говорить пані Ірина. 

За її словами, реабілітація триває 2-3 тижні. 

- Для початку ми спробували її на наших співробітниках. У нас уже 23 особи персоналу перехворіли на коронавірус, 12 з них - пройшли реабілітацію. Після того, як ми побачили ефективність цієї програми, почали приймати пацієнтів за направленнями сімейних лікарів. 

Пані Волощенко говорить, що програма реабілітації передбачена для людей, у яких виникли ускладнення після коронавірусної хвороби: є проблеми з легенями, серцево-судинною системою, нирками тощо. 

- У таких випадках сімейний лікар приймає відповідне рішення та виписує пацієнтам направлення до нас.  Всі процедури є безкоштовними. Зараз у нас реабілітацію проходить 4 людини, але ми можемо приймати необмежену кількість, адже маємо доволі велику та серйозну базу для цього, - каже директорка поліклініки. 

Заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова також повідомила, що на Черкащині планують відкрити реабілітаційні центри на базі госпіталю ветеранів війни і обласного психоневрологічного диспансеру.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору