Стаціонар для хворих на COVID-19 у черкаському пологовому: медики хочуть перекривати дорогу

02 листопада 2020, 19:20

У другому пологовому будинку відбулася нарада за участі колективу та директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Всеволода Кульчиковського щодо облаштування в ньому тимчасового інфекційного стаціонару для пацієнтів, хворих на коронавірус. Про це інформують 18000.

За словами Всеволода Кульчиковського, побоювання працівників про закриття філії №2 “Центру матері та дитини” після згортання госпіталю ґрунтуються лише на емоціях.

– Це твердження, яке не має під собою ніяких підстав, – зазначив Кульчиковський.

Водночас колектив просив директора департаменту пояснити, як працівники пологового можуть залучатися до лікування хворих на коронавірус пацієнтів, як їм обіцяють, без відповідної освіти.

– Умови взяття на роботу передбачені в останніх рішеннях МОЗ. Це буде контракт, – пояснив Кульчиковський. –  Надавати медичну допомогу можуть медичні працівники будь-якої спеціальності. Не треба вже бути інфекціоністом, пульмонологом. Допускається залучення лікарів, середнього медичного персоналу та молодшого медичного персоналу. Крім цього, таке рішення є добровільним. По закінченню терміну контракту людина повертається на попереднє місце роботи.

Водночас він додав, що питання перепрофілювання чи закриття пологового будинку – це питання, які вирішує міська влада.

– Я абсолютно відповідаю за те, що буде виконано те, що тут (у документі про створення тимчасового госпіталю, – ред.) написано, – зазначив Кульчиковський. – Я від імені департаменту сподіваюся на вашу підтримку.

На такі слова директора департаменту колектив другого пологового будинку одноголосно виголосив “Ні”.

– Ми йдемо перекривати дорогу, – зазначили працівники.

– Перекривайте, – сказав Кульчиковський.

Зазначимо, у Черкасах на базі другого пологового будинку хочуть відкрити тимчасовий інфекційний стаціонар  для пацієнтів, хворих на коронавірус. Лікарів пологового міська влада тимчасово планує перевести працювати до філії №1 або залучити до роботи в стаціонарі. Натомість колектив таке рішення вважає кроком до закриття закладу.

Сьогодні під час ранкових зборів представники колективу пологового заявили, що більше не довіряють своєму головному лікареві, оскільки думають, що він незацікавлений у збереженні закладу.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Basille :

Я так понимаю , роддом хотят прикрыть. Под сладкий лепет КОВИд-19.

Урюк :

Як гроші з породіль брати,то тут ми перші.А як стати проти епідемії – то тут клятва Гіпократа заважає.Оце так лікврі. Лєкарі.

Олена :

А куди дівати хворих на Ковід, якщо усі лікарні переповнені? У нас не стільки багато народжують, щоб утримувати величезний штат лікарів у двох пологових будинках. Одного достатньо на теперішній час. Ми не китайці, щоб як вони, за 10 днів побудувати лікарню для ковідних пацієнтів. А вихід який? Використати ненавантажену лікарню – пологовий будинок.

Скептик :

Які переповнені лікарні? Більше слухайте Бондаренка і Ко. Йому ця будівля у ПЗР не дає спокою вже кілька років.
На сьогодні 19 закладів Черкащини визначені для прийому пацієнтів, інфікованих на коронавірус. З них 3 заклади у процесі підписання договорів із НСЗУ. Мова йде про Уманську центральну районну лікарню, ЦРЛ Монастирища і Черкаську міську лікарню №3. Всього в закладах Черкащини розгорнули вже 901 ліжко. Їх заповненість сягає 40,9%.
Про це повідомив заступник керівника управління охорони здоров’я Черкасьої ОДА Олег Найдан.

Олена :

Скептик, я поважаю вашу думку, але мер тут ні до чого.. Читала сповідь сімейного ліуаря, яка бідкалася, що троє тяжкохворих пацієнта не змогла влаштувати до лікарень Черкас, зверталася до Ч.Слобідської районної лікарні – і там повно. Казала, що їх не змогла прилаштувати та залишила вдома на амбулаторне лікування, але із великим ризиком. Думаю, що вона не могла перебільшувати, який сенс? Не знаю, звідки у вас ці дані, але ситуація (зі слів мого сина-лікаря – кричуща).

Вгору