У черкаському пологовому планують лікувати хворих на коронавірус. Персонал закладу проти

13 листопада 2020, 20:00

У приміщенні другого пологового будинку в Черкасах планують створити тимчасовий шпиталь для хворих на коронавірус. З минулого тижня заклад уже припинив приймати пацієнтів. Проте персонал рішенням міської влади перекваліфікувати пологовий невдоволений та боїться, що назад працювати вони вже не повернуться. 

У відповідному наказі департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР йдеться, що має бути створена робоча група щодо забезпечення та функціонування тимчасового інфекційного стаціонару для надання медичних послуг хворим на коронавірус на базі будівлі другого пологового будинку.

Персонал медичного закладу та небайдужі до долі пологового люди таким рішенням міської ради незадоволені, тому у середу, 11 листопада, влаштували акцію протесту під стінами пологово будинку. 

Мітингарі виступили проти закриття закладу, адже переконані, що навіть після того як пандемія коронавірусу завершиться, пологовий будинок уже не повернуть. Через це працівники бояться залишитися без роботи, а жінки жаліються, що їм буде не зручно їздити через усе місто з Південно-Західного району до вулиці Чехова. 

Обурювалися люди й тим, що другий пологовий будинок недофінансовується уже багато років. 

Директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР Всеволод Кульчиковський розповів, що в планах міської влади закриття другого пологового будинку не фігурує. Йдеться про тимчасове перепрофілювання. 

- Цей заклад обрали тому, що в Черкасах немає альтернативи. Зараз у Третій міській лікарні перебуває більше 100 пацієнтів з коронавірусом, інфекційна та Перша міська лікарні заповнені майже повністю. Можливості наявного ліжкового фонду по місту в інших медичних закладах фактично вичерпуються, тому й постала потреба у пошуку додаткових ліжкомісць. Другий пологовий будинок є недонавантаженим, тому обрали саме цей заклад, - зазначив Кульчиковський. 

Директор Черкаського міського пологового будинку “Центр матері та дитини” Володимир Зеленько зізнався, що сам не знає, чи знову відкриють другий пологовий будинок після закінчення пандемії коронавірусу. 

- Проте абсолютно точно йдеться про закриття хоча б однієї дільниці жіночої консультації бази №2. Кожна жінка, яка хоче звернутися до свого лікаря, до якого ходила все своє життя, знайде його в його ж кабінеті, - розповів Володимир Зеленько. 

За словами директора департаменту охорони здоров’я, всім працівникам пологового запропоновано перейти без змін умов праці на базу №1, що розташована на вулиці Чехова. 

- Загалом - це одна юридична особа, яка називається “Центр матері та дитини”. Просто історично так склалося, що є дві бази. Персоналу бази №2 також запропонували залишитися в закладі та працювати із хворими на коронавірус, лише якщо вони самі того захочуть, - сказав Всеволод Кульчиковський. 

Біолог клініко-діагностичної лабораторії другого пологового будинку Алла Гармаш розповідає, що зараз персонал запрошують працювати до пологового на вулиці Чехова, проте гарантій того, що ця робота довготривала - немає.

- Нас об’єднали, щоб знищити базу №2, можливо, в когось є свої інтереси щодо цього закладу. Нам обіцяють працевлаштування, але ми прекрасно розуміємо, що робочих місць для всіх в одному закладі не вистачить. Також ми сумніваємося, що тут все ж відкриють шпиталь для хворих на коронавірус, адже для цього необхідні великі кошти, зараз же ще нічого навіть не починали робити, - каже пані Алла. 

Всеволод Кульчиковський ж зазначив, що роботи з перепрофілювання закладу повинні розпочатися до кінця цього тижня. 

- Зробити ще потрібно багато чого, зокрема велика кількість кисневих концентраторів потребує модернізації енергетичної мережі, киснева мережа теж повинна бути модернізована. Приблизно місяць потрібно для того, щоб організувати тут госпіталь, - зазначив Кульчиковський. 

За словами Всеволода Кульчиковського, місць для породіль у Черкасах вистачить: це і в пологовому на вулиці Чехова, і обласному перинатальному центрі.

- Потужностей цих двох закладів та персоналу цілком вистачить. Народжуваність падає по всій країні. Наприклад, за останні 9 місяців у другому пологовому будинку в Черкасах народилося 494 немовляти, це приблизно по двоє новонароджених на добу, що дуже мало для нашого міста, - сказав директор департаменту. 

Для прикладу, в першому пологовому будинку, що розташований на вулиці Чехова, журналістам “Про все” повідомили, що за 2019 рік там народилося 1637 немовлят. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору