“Перспектива у цій справі є”, – новий очільник області про вбивство Вадима Комарова

15 серпня 2019, 12:28

Уже відбулося дві наради з силовиками, під час яких новий голова ОДА Ігор Шевченко обговорив із правоохоронцями хід слідства у справі про вбивство активіста Вадима Комарова.

Спілкуючись із журналістами, він зазначив, що не може озвучувати всю наявну інформацію, так само як і йому не можуть озвучити те, що є таємницею слідства. Але перспектива у цій справі, за його словами, все ж є, і скоро можна буде назвати виконавця і замовників.

Нагадаємо, жорстоке побиття журналіста Вадима Комарова сталося 4 травня близько 9 ранку у центрі Черкас. На чоловіка посеред вулиці раптово напав невідомий, який завдав йому тілесних ушкоджень, а опісля зник з місця події. Поліція відкрила кримінальне провадження як умисне тяжке тілесне ушкодження, але потім перекваліфікувала на "Замах на умисне вбивство".

Поліція розглядає три версії причин замаху на життя Вадима Комарова

- За цим фактом поліцією відкрито кримінальне провадження та кваліфіковано як замах на вбивство. Нині в рамках розслідування опитано близько 1200 осіб та переглянуто близько 17 відео з камер з місця події, - повідомив слідчий.

- Наразі ми працюємо за трьома версіями. Це версія нападу з корисливих мотивів, версія раптово виниклого конфлікту з нападником і версія пов'язана із професійною діяльністю Комарова. Яким саме предметом йому нанесли такої тяжкої травми експертизами поки встановлено не було. Це може бути, як молоток, так і звичайна металева труба.

У справі вбивства Комарова призначили генетично-молекулярну експертизу 

Придніпровський суд задовольнив клопотання слідства про призначення генетично-молекулярної експертизи у кримінальному провадженні. ЇЇ проводитимуть  експерти ДНДЕКЦ МВС України. Про це йдеться в тексті ухвали. Також там є інформація про імовірне знаряддя, яким убили журналіста.

Експерти ДНДЕКЦ МВС України мусять з'ясувати чи є на поверхні молотка та сокири, наданих на експертизу, кров чи клітини з ядрами. Якщо так, чи можливо встановити їх генетичні ознаки (ДНК профіль) та чи збігаються їх генетичні ознаки з генетичними ознаками потерпілого.

Згідно з текстом ухвали, Вадим Комаров імовірно отримав поранення внаслідок дії тупого предмета граненої форми. Під час проведення обшуку за місцем проживання імовірного нападника правоохоронці вилучили молоток та сокиру, які можуть бути знаряддям вчинення злочину.

Також у тексті ухвали йдеться про те, що правоохоронці із великим ступенем імовірності встановили причетну особу до кримінального правопорушення. Проте речник ГУНП у Черкаській області Дмитро Грищенко у коментарі сайту "Про все" повідомив, що нападник офіційно не встановлений доти, доки йому не оголосили про підозру. Зараз у справі вбивства Вадима Комарова проводяться слідчі дії.

Придніпровський райсуд Черкас наклав арешт на мобільні телефони Вадима Комарова, які зберігалися в його співмешканки.

5 липня поліція вилучила два мобільних телефони “ONEPLUS A5010” та “Інтертелеком” Вадима Комарова, які до цього часу зберігалися в його співмешканки. Вмотивовано це тим, що на засобах зв’язку може міститися інформація, що сприятиме слідству.

 

Коментарі

Вгору