Підсумки року: незвичні та значущі для Черкащини події-2020

31 грудня 2020, 12:30

Цьогоріч на Черкащині сталося багато неординарних, цікавих та по-справжньому значущих для нас подій. Журналісти “Про все” вирішили нагадати читачам про те, чим здивувала нас маленька Батьківщина у 2020-му. 

Цьогоріч Черкащина отримала власний бренд 

Новий образ, сильний емоційний «посил», сучасні меседжі, якісна візуалізація – рік тому в області розпочали роботу над брендом та айдентикою Черкащини. Залучали експертів та знавців з усієї України. Влітку 2020 року результати роботи презентували у Дикому Хуторі, що на Чигиринщині.

Обрали для Черкащини і слоган, який взяли за основу для розробки бренду та графічної символіки. Ним став меседж «Черкащина – місце сили». Його обрали черкасці з понад 230 запропонованих слоганів.

Завершення реконструкції Черкаського драматичного театру 

Очільник Черкаської ОДА Сергій Сергійчук наприкінці грудня повідомив, що роботи в Черкаському обласному драматичному театрі завершені.

Очільник області зазначив, що нарешті приміщення повністю відновили після пожежі, яка відбулася ще 5 років тому. Комунікації, фасад, фойє, глядацький зал, меблі, сцена, площа, - всі зовнішні та внутрішні роботи завершені. 

Варто згадати, що реконструкція будівлі театру тривала понад 5 років і вже найближчим часом можна очікувати його відкриття.

Відновлений корпус Черкаського національного, через 30 років після пожежі, відкрив двері для студентів

Навчальний корпус №4 Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, що у центрі Черкас на вулиці Остафія Дашковича, офіційно відкрили 10 вересня.

Навчальний корпус знищила пожежа ще 24 квітня 1990 року, лише через 30 років повністю відновлену будівлю відкрили для студентів та викладачів.

Ректор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко назвав цю подію, без перебільшення, історичною для ЧНУ.

У Черкасах відкрили найсучасніший центр крові з унікальним обладнанням

Завдяки унікальному обладнанню, яке є в цьому центрі, на початкових стадіях можна виявляти хвороби, від яких щорічно страждають тисячі людей.

Обладнання та інноваційних систем, які встановили у Черкасах немає ніде в Україні.

"Нагадування всім живим": у Черкасах відкрили меморіал загиблим в АТО героям

Відкриття меморіального комплексу пам’яті учасників антитерористичної операції відбулося 19 вересня на площі Слави в Черкасах. Відкрили меморіальний комплекс міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, учасник бойових дій Володимир Болсуновський та авторка проєкту, дочка загиблого на Сході України героя - Дар’я Ложешнікова.

У Черкасах запустили новий сучасний дизель-потяг

Запуск нового сучасного дизель-потяга ДПКр-03 українського виробництва відбувся на залізничному вокзалі у Черкасах 23 вересня. 

Потяг курсує за маршрутом «Черкаси - Сміла – Черкаси». Він розвиває швидкість до 140 км на годину, тож його пасажири можуть дістатись станції Шевченка вдвічі швидше, ніж це було раніше на дизелі старого зразка (за 30 хвилин). 

Зазначимо також, що невдовзі після запуску, невідомі закидали новий потяг камінням. 

В Умані розпочали проводити операції на серці

У реконструйованому відділенні Уманської центральної районної лікарні встановили дороговартісне сучасне обладнання, що дозволить медикам проводити складні кардіологічні оперативні втручання.

За кошти державного, обласного і місцевого бюджетів та меценатів придбали новий ангіограф за 23 млн грн та інше медичне обладнання ще на 4 млн грн, а також повністю відремонтовано приміщення за 11 млн грн.

Цьогоріч у Черкасах вперше трансплантували нирку

Вперше на Черкащині в обласному онкодиспансері провели трансплантацію нирки.

Операцію виконали черкащанину Дмитру,  який зі своїх 25 років півтора - був на діалізі. Донором хлопця стала мама Тетяна.

Виконали операцію черкаські фахівці за підтримки колег із інших областей. Хірург - Роман Морару-Бурлеску.

Дві черкаські школи потрапили до рейтингу найкращих шкіл України

Цьогоріч до рейтинга 100 найкращих шкіл України увійшли два черкаські навчальні заклади - Фізико-математичний ліцей (ФІМЛІ), який посів 20-те місце, та Гуманітарно-правовий ліцей (59-те місце у рейтингу).

Рейтинг розрахували за результатами ЗНО-2019 Українського центру оцінювання якості освіти.

У Черкаській загальноосвітній школі № 28 почав діяти проєкт “Страва на вибір” 

Тепер учні школи № 28 можуть обрати страву, яку хочуть на обід. Таке шкільне харчування для учнів початкових класів є безкоштовним.

Проєкт "Страви на вибір" започаткували, аби зменшити кількість харчових відходів шкільних їдалень. 28 загальноосвітня школа – єдина у місті, яка нині до нього долучилася.

У Черкаському зоопарку почали реконструкцію головного входу та озер

Директор зоопарку Євгеній Ван розповів, що головний вхід кардинально змінить свій вигляд: демонтують старі конструкції, дещо змінять планування та збільшать його площу.

За його словами, роботи з реконструкції головного входу та озера розраховані на рік. Наступним етапом стане будівництво нового тераріуму. 

Смілянська набережна стала фіналістом престижного міжнародного конкурсу 

Смілянська набережна стала фіналістом міжнародного конкурсу Європейська Винагорода-2019. ЇЇ повністю реконструювали та відремонтували за сприяння активіста Віктора Овчаренка.

У 2020 році  його проєкт потрапив у трійку міст-лідерів, разом із Маріуполем і Одесою, які вийшли у фінал цього престижного конкурсу.

Футбольний клуб з Черкащини розпочав процедуру проходження атестації у профі 

29-го грудня, Черкаська міська рада та футбольний клуб підписали меморандум про співпрацю. Партнерами стали ФК "ЛНЗ" та МСК "Дніпро".

Головними принципами співпраці вони визначили функціонування двох професійних клубів у місті - МСК “Дніпро” та ФК “ЛНЗ”.

Нагадаємо, ФК "ЛНЗ" місяцем раніше розпочав процедуру проходження атестації у профі. Керівництво клубу ставить перед командою мету протягом п'яти років вийти до елітного футбольного дивізіону України та поборотися за можливість грати у єврокубки.

У прокат вийшла козацька казка за сценарієм уманського казкаря 

У 2020 році  в широкий прокат вийшла дитяча козацька казка «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» режисера Михайла Кострова.

Сама історія, яка є продовженням веселого козацького химородництва Котляревського і Гоголя, вщерть напоєна  українським народним гумором, козацькою героїкою й закорінена в український фольклор і українську народну міфологію й вірування. В основу сценарію покладено твір найвідомішого казкаря України, уманчанина Сашка Лірника (який і є сценаристом фільму) «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід».

У селі на Чигиринщині знайшли один із найдорожчих у світі грибів 

Черкащанка Олена Коваленко продає трюфелі за 200 доларів. Рідкісні гриби знайшов її син під час земельних робіт у селі Мельники на Чигиринщині.

Зазначимо, що найдорожчим грибом є білий трюфель. За 100 грам просять від 400 євро. Чорний коштує майже удвічі дешевше за ту ж кількість. Делікатес занесений до Червоної книги, як зникаючий.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору