“Реконструкція головного входу та озера”: в Черкасах продовжать осучаснювати зоопарк

09 липня 2020, 20:53

До кінця липня в міському зоологічному парку стартує ще один етап реконструкції. Цього разу візьмуться за оновлення головного входу та озера. Напередодні депутати міської ради під час позачергової сесії ухвалили рішення, яке дозволяє розпочати заплановані роботи коштом спонсорів.

— Наш головний вхід кардинально змінить свій вигляд. Розпочнемо з демонтажу старих конструкцій, дещо змінимо планування, збільшимо його площу, — пояснює директор комунального підприємства Євгеній Ван. — Хочемо облаштувати нові каси й встановити турнікети, водночас, зробити тут все так, аби в період, коли приймаємо одночасно велику кількість відвідувачів, — уникнути черг. Зміни торкнуться й адміністративної частини комплексу. Зведемо нові вбиральні, в яких облаштуємо окрему кімнату для людей із інвалідністю, а ще — для матері та дитини. 

Стоянку для автомобілів, яка є нині безпосередньо перед самим входом, перенесуть у інше місце поруч із зоопарком. Натомість на її місці облаштують громадський простір, де зможуть відпочивати відвідувачі.

- Серед планів — будівництво кав’ярні з літнім майданчиком, для відвідувачів якого відкриватиметься вид на озеро. Його теж оновимо, - каже Євгеній Ван.

За його словами, роботи з реконструкції головного входу та озера розраховані на рік. Наступним етапом стане будівництво нового тераріуму. 

Міський голова Анатолій Бондаренко переконаний: черкаський зоопарк один із найкращий в Україні.

– Ми й надалі робитимемо все можливе для того, аби з кожним роком наш зоопарк ставав ще кращим і це місце стало улюбленим місцем відпочинку не лише для черкащан, а й гостей із інших міст України, – коментує Анатолій Васильович. 

Нагадаємо, черкаський зоопарк запрацював у 1979 році. Ще в 2008-оту стартувала його масштабна реконструкція, яка триває дотепер. Упродовж останніх років тут відкрили дві сучасні експозиції «Земля ведмедів і вовків», а ще — для копитних тварин. Їхньою особливістю є те, що жителі зоопарку перебувають в умовах наближених до природніх. 

У жовтні 2019 року міська рада затвердила договір про надання спонсорської підтримки між кондитерською корпорацією «Roshen», комунальним підприємством «Черкаський міський зоологічний парк» та Черкаською міською радою. Згідно з документом, зоопарк відобразить у своїй назві компанію-спонсора, натомість корпорація вкладе у заклад 300 млн грн. Під час сесії 8 липня 2020 року депутати внесли технічні правки до раніше затвердженого рішення, що уможливлює початок реконструкції.

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Поділитись

Коментарі

Черкащанка :

Запитайте у людей, чи хочуть вони, щоб зоопарк носив назву “Рошен”? Впевнена, що ні. Хочуть допомагати – нехай допомагають, навіщо нав”язувати й так набридлу назву?

Черкащанин :

Краще вже Рошен, а ніж 95 квартал

Ольга :

Шановний, до чого тут 95 квартал??? Йдеться про те, що Рошен надає 300 млн. грн. зоопарку в обмін на назву Черкаського зоопарку “Рошен”. Порядні, справжні меценати роблять благодійні внески , не афішуючи себе. А ця карамельно-шоколадна імперія скрізь тицькає свою назву, аби були в курсі, ХТО потрапляє в “нужное время в нужном месте”!

Олександр :

Люди кажуть так! Рошен! А хто проти – є таке слово – ЖАБА!

Алена :

Хорошо, что “люди” в вашем единственном лице – “за”. “ЖАБА” – это тот, кто пишет такой хамский комментарий. Наслаждайтесь и прогинайтесь под теми, кто хАпает всё и везде, создавая свою империю. Вы всегда останетесь толпой, ведомой и угнетённой.

Valentina :

Ви, нешановна, чим допомогли місту, зоопарку?

Алена :

Я, нешановна Валєчка, в зоопарк носила крупи. А хлопцям-добровольцям весь час через Центр та волонтерів передавала одяг, постіль, їжу, ліки. Підтримую людей із інвалідністю та завжди кидаю гроші в скриньки для нужденних. Ну як, допомагаю? Замість того, щоб писати такі коментарі, зробіть це ж саме!

Скептик :

І звідки ви набралися тієї дурні, що меценати роблять все анонімно? В усьому світі якщо щось робиться за кошти меценатів, то про це повідомляють або табличкою або назвою.

Елена :

Да бог с ним, пусть вкладывается. Всё равно для нас Черкасский зоопарк останется Черкасским зоопарком. Я от некоторых до сих пор слышу – станция юнатов)))

Олександр :

Сіро-зелена маса проти, а люди за! Є таке слово – ЖАБА!

Олексій :

– відновлення ППО
– допомога Охмадит
– ремонт Черкаського Зоопарку
– набережна і фонтан в Вінниці
– мільйони витрачені на війну(одяг, спорядження, снайперські комплекси)

Як по мені хай піаряться, “тихенько” можна робити тоді коли люди самі вміють знаходити інформацію, розуміти її і дякувати за пророблену роботу. На мою думку “Рошен” надзвичайно ризикує інвестуючи в Черкаський зоопарк, місто не мільйонник, не курортне, нащо 350 лямів сюди інвестувати, могли в тій же Одесі, Харкові реконструкцією зайнятися, а так роблять добру справу, так ще й коментатори “обхаять” їх.

Вгору