Новий рік 2021 під час пандемії: як черкащанам святкувати, аби не підчепити коронавірус

31 грудня 2020, 11:02

Наближаються новорічно-різдвяні свята, проте коронавірус не відступає. Лікарі прогнозують у грудні-січні зростанням кількості хворих на COVID-19.

Як потрібно поводитися на свята і зменшити ризик інфікуватися, якщо люди все ж підуть з дітьми на ялинку, в ексклюзивному коментарі ТСН.ua розказала київська лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк.

- Ми чуємо про те, що у нас іде підготовка до Нового року, і дійсно – це той захід, який створює ризики контакту великої кількості людей в одному місці, тому однозначно повинні бути продумані якісь епідеміологічні заходи, заходи інфекційного контролю, щоб люди менше спілкувалися як раз у закритих приміщеннях. Як ми пам'ятаємо, вірус передається в основному крапельним шляхом, тому спілкування на вулиці, на свіжому повітрі не несе таких великих ризиків для зараження, а ось якраз спілкування у закритих приміщеннях, зокрема в магазинах, тут певні ризики є, тим більше, що швидше за все буде багато людей. Тому чудова ініціатива, що прибирають фудкорти, це скоротить контакти, скоротить перебування на одному місці великої кількості людей в тих же наметах або під навісами, – пояснила Сояк.

Лікарка додає, що краще просто гуляти по вулиці, сходити на ковзанку, в цьому теж, як зазначає Сояк, немає великих ризиків, тому що люди на свіжому повітрі, на достатньо великій відстані один від одного, і в цьому випадку все повинно бути гаразд.

На думку епідеміологині, більше занепокоєння викликають походи один до одного в гості, що ризикованіше в плані інфікування коронавірусом, ніж похід на ялинку.

- Єдине, що бентежить, це походи людей у гості один до одного, тому що новорічні свята точно не обійдуться без гостей, без поїздок до бабусь і дідусів. Але, на жаль, це країна контролювати ніяк не може, тому залишається сподіватися на відповідальність кожної людини за свою сім'ю, тому що якраз таке перебування один в одного в гостях – воно більш ризиковане, ніж просто похід на ялинку. Тому, мені здається, що ходіння один до одного у гості викликатиме найбільший ризик інфікування. Ми ризикуємо побачити великий підйом захворюваності після новорічних і різдвяних свят не через ялинки, не через гуляння на вулиці, а саме через те, що все буде зачинено і люди будуть ходити один до одного в гості, - додала Катерина Сояк.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору