Проєкт “Страви на вибір” діє у одній із черкаських шкіл (відео)

02 березня 2020, 18:02

Проєкт "Страви на вибір" діє у Черкаській загальноосвітній школі № 28. Тут учні можуть обрати страву, яку хочуть на обід. Таке шкільне харчування для учнів початкових класів є безкоштовним.

Про це йдеться у матеріалі "Суспільне.ЮА"

Кухар шкільної їдальні Маргарита Сирота, аби встинути приготувати страви, разом з колегою працювати починає з сьомої ранку.

- Їм подобається вибирати. Це як гра. Коли вони вибирають, мають вибір – їм це подобається, - зазначає кухар.

Третьокласниця Анна Кучабська, яка обідати прийшла після уроку фізкультури, говорить, що на обід обрала картопляне пюре та салат:

- Дуже, я там набігалася – ми у вибивного іграли. Воно смачне, мені подобається все, - каже школярка.

Поки одні учні обідають – інші обирають страву до вподоби. Любителі риби під овочами та тефтельок у шкільній їдальні завчасно утворюють дві черги.

Соціальний педагог Світлана Рибалка розповідає, що обирати обідню страву самостійно дітям подобається.

- Коли вони вже самі обирають, вони вже розуміють, що беруть те, що самі хочуть. Вони тоді відповідальніше ставляться. Навіть залишки на тарілках мінімальні. Це азарт – хто, що. А в мене там красивіше, а в мене червоніше, а в мене зеленіше. Особливо це початкова школа із задоволенням, - зазначає вона.

Директорка Черкаської спеціалізованої школи імені Тараса Шевченка № 28 Тетяна Скорик розповіла, взяти участь у проєкті "Страви на вибір" планували від початку навчального року.

- Із початком нового календарного року, 20-го, у нас відбувся тендер і до цього тендеру ми затвердили у Держсанслужбі меню, у яке заклали страву на вибір. Зараз ми будемо піднімати питання, можливо якимсь чином вдасться добитися того, щоб це меню не діяло цілий рік, а щоб його можна було через три місяці зробити іншим, - відзначає директорка.

Директор департаменту освіти та гуманітарної політики міськради Сергій Воронов розповів, що проєкт "Страви на вибір" започаткували аби зменшити кількість харчових відходів шкільних їдалень. 28 загальноосвітня школа – єдина у місті, яка нині до нього долучилася.

- Рівень відходів фактично зменшується і ми бачимо позитивний ефект від даних проєктів. Якщо ми досягнемо збільшення вартості харчування, те що ми пропонували у реформуванні шкільного меню, коли ми цього досягнемо ми можемо коригувати і давати страви на вибір в усіх школах, - розповів Сергій Воронов.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору