У Черкасах відкрили найсучасніший центр переливання крові з унікальним обладнанням

29 липня 2020, 20:43

Завдяки унікальному обладнанню на початкових стадіях можна виявляти хвороби, від яких щорічно страждають тисячі людей.

Про це під час відкриття медцентру повідомив Костянтин Єфименко, президент групи компаній "Biopharma".

Костянтин Єфименко розповідає, що обладнання та інноваційні системи, які встановили у Черкасах в "Biopharma Plasma", немає ніде в Україні.

- Завдяки такому обладнанню ми можемо перевіряти та діагностувати будь-які виявлення ВІЛ і гепатитів В і С. Ми можемо нейтралізувати такі захворювання, як герпес чи стафілокок. Особливо знадобляться можливості медичного обладнання під час онкологічних операцій та під час пересадки кісткового мозку, - розповів президент компанії "Biopharma".

За його словами, потужності центру допоможуть вирішити питання гемолітичної хвороби новонароджених.

- Сьогодні від цієї хвороби страждає близько 4 тисяч породіль. А в Центрі ми можемо виявляти будь-які групи та резуси крові і наявність у них антитіл, - повідомив Костянтин Єфименко.

На відкритті медичного центру був присутній Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України. Він зазначив, що головне завдання інноваційного обладнання та лабораторії - убезпечити процес очищення крові.

- Компоненти крові, які збирають для тих, хто їх потребує, повинні бути безпечними. Не можна допускати інфікування людей через переливання небезпечних компонентів. Тому головне завдання Центру - забезпечити якісне та надійне виробництво життєвоважливих компонентів, - прокоментував Віктор Ляшко.

Випробування плазми розпочнеться вже в серпні. Також заступник міністра охорони здоров'я України закликав черкащан ставати донорами, аби лабораторія могла працювати на повну потужність.

- Допомагайте, рятуйте життя українців. Бо нині кількість донорів на населення нашої держави мізерна, а багато людей щоденно потребують компонентів крові, - зазначив головний санлікар країни.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору