Підсумки 2019: що за минулий рік відкрили на Черкащині

03 січня 2020, 18:33

Фото - "Справжні Черкаси"

Згадуючи рік, що минув, ми вирішили нагадати нашим читачам, що цікавого відкрили в Черкасах та області у 2019-му.

Центр порятунку хворих на рак

У кінці листопада 2019-го року в Черкаському обласному онкодиспансері відбулось відкриття Центру аутологічної трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку. Це дасть шанс на одужання 40 тисячам онкохворих області.

Одній пацієнтці вже навіть зробили там операцію. Це стало можливим завдяки придбанню необхідного для процедури обладнання: сепаратора крові, апарату по визначенню наявності та кількості стовбурових клітин і обладнання для зберігання стовбурових клітин - консервації в особливих умовах.

Однак наразі для повноцінної роботи центру необхідно повністю доукомплектувати його всім необхідним обладнанням. Тому це питання підняли на останньому в році засіданні обласної ради.

Колесо огляду

Фото - "Справжні Черкаси"

Минулого року в обласному центрі таки відкрили багатостраждальне колесо огляду.

Встановлювати атракціон розпочали ще кілька років тому. Але лише минулого року вдалося завершити будівництво та його монтаж. Перед запуском його перевіряли на «міцність» – замість пасажирів на ньому «провезли» мішки з 12 тоннами піску. Одночасно на ньому зможуть перебувати 80 людей.

Відкриття затягувалося на тривалий термін, чиновники постійно називали черкащанам інші дати, однак колесо все ж "запустили".

Нагадаємо, «Чортове колесо» в парку «Сосновий бір» з’явилося в 1971 році. Через аварійність та після кількох нещасних випадків, які сталися на атракціонах у інших містах України, в 2008-му його демонтували.

Унікальна експозиція в зоопарку

Унікальну експозицію для копитних тварин відкрили у міському зоопарку 14 вересня на честь святкування Дня міста. Подібного, за словами директора закладу Євгена Вана, не побачиш ніде в Україні, адже цю експозицію спроектували спеціально для нашого звіринця.

Авторство експозиції належить архітекторам столичної фірми, яка спроектувала і «Землю ведмедів і вовків».

Унікальністю новинки є те, що вона побудована за принципом занурення в експозицію. Тобто відвідувачі зможуть із розташованого по периметру мосту довжиною 230 м з різних ракурсів спостерігати за тваринами, які живуть в умовах, максимально наближених до природніх. Для копитних, а це косулі, шляхетні та плямисті олені, європейська лань і зубр.

Пам'ятник Липківському

Взимку 2019-го до Черкас приїздив тоді ще Президент України Петро Порошенко, аби відкрити пам'ятник закатованому митрополиту  Василю Липківському і привіз Томос про автокефалію Православної церкви України.

Нагадаємо, після цього Порошенко приїжджав на Черкащину ще й у березні, однак тоді все закінчилося масштабною сутичкою між поліцією та Нацкорпусом.

Диво-лавки

У Черкасах встановили кілька лавок на сонячних батареях з USB-портами для підзарядки гаджетів.

Зокрема, такі лавки є на дитячому майданчику біля "Дружби народів", у парку Богдана Хмельницького та біля міськради.

Оновлена "Софіївка"

Оновлений парк "Софіївки" урочисто відкрили 27 квітня. Під час відкриття також презентували нові окраси, що підкреслюють його первозданний вигляд.

Зокрема, в оновленому дендропарку з’явилися:

- багатоярусний світлодинамічний прогулянковий комплекс водоспадів «Тризуб Посейдона»;

- пам’ятники засновнику парку, графу Станіславу Потоцькому та його дружині Софії;

- найбільший за різновидністю в Україні сад магнолій із ексклюзивними сортами рослин, яких немає в Україні;

- нові насадження таксодіума дворядного, клена Фрімана, горобини звичайної;

- центральна алея та доріжки, викладені з гранітної бруківки;

- експозиція з фрагментом бруківки головної алеї, побудованої у 1838 році під час перебування «Софіївки» у віданні Південних військових поселень (1838-1859 рр.).

Стела на честь полеглих у боях

Стелу пам’яті загиблих 28 черкащан, які віддали свої життя в російсько-українській війні, відкрили біля Будинку ветеранів по вулиці Чехова, 112.

Приміщення колишнього дитячого садочку ГО "Спілка ветеранів повітряно-десантних військ та військ спеціального призначення" орендує з наміром відкрити там повноцінний Будинок ветеранів. Нині тут вже працює кабінет психологічної реабілітації, проводяться уроки військово- патріотичного виховання.

Знову запрацював басейн

Із жовтня минулого року жителі Черкас мають можливість знову  займатися у басейні при Центральному стадіоні.

Разове відвідування басейну коштує 60 грн, а абонемент на 10 відвідувань протягом 30 календарних днів обійдеться у 450 грн.

Максимальна кількість осіб на одній доріжці не перевищує 10 осіб. Усього у басейні 6 плавальних доріжок. Заняття у воді не перевищує 45 хвилин;

Абонемент після оплати можна отримати у бухгалтерії КП "Центральний стадіон" (Черкаси, вул. Смілянська, 78, головна адміністративна будівля, 2 поверх) щодня, крім суботи та неділі.

Собача вбиральня

У Черкасах реалізували проект "Відповідальний власник песика".

По вулиці Гагаріна активісти встановили "собачу вбиральню"  - інформаційний стенд та комірку з біо-пакетами для прибирання за чотирилапими улюбленцями.

Дитячий музичний парк

У листопаді в Кам’янці відкрили унікальний дитячий музичний парк «ChildrenMusicPark». Цю подію втілили в межах перемоги в конкурсі «Малі міста – великі враження».

На території скверу облаштували паркову зону та інсталяції, що відтворюють всі 26 п’єс «Дитячого альбому» П.І.Чайковського, що був написаний в Кам’янці та присвячений племінникам композитора.

Коментарі

Вгору