У Черкасах відкрили стелу пам’яті загиблих містян (фото)

18 жовтня 2019, 14:23

У Черкасах відкрили стелу пам'яті загиблих містян (фото)

Стелу пам’яті загиблих 28 черкащан, які віддали свої життя в російсько-українській війні, відкрили біля Будинку ветеранів по вулиці Чехова, 112.

Приміщення колишнього дитячого садочку ГО "Спілка ветеранів повітряно-десантних військ та військ спеціального призначення" орендує із зими цього року з наміром відкрити повноцінний Будинок ветеранів. Нині тут вже працює кабінет психологічної реабілітації, проводяться уроки військово- патріотичного виховання.

Сьогоднішній захід став одним із таких уроків для всіх присутніх.

Освячуючи стелу, Владика Іоан в своїй проповіді зазначив, що «…ніхто більшої любові не має над ту, хто свою душу поклав би за друзів своїх». (Ів.15,13)

«Кожен із них чийсь син, чоловік, батько, який вже ніколи не повернеться додому. Низький уклін тим батьками, дружинам і дітям, які віддали за Україну найдорожче - своїх рідних і близьких. Обов’язок живих - здобути і укріпити перемогу, щоб всі понесені заради неї втрати не були марними.

Черкаси – місто Героїв. Багато наших земляків зараз ризикують своїми життями, захищаючи Україну, і на превеликий жаль, за п`ять років війни багато хто із них загинув за рідну землю. Наш обов'язок - належним чином вшанувати пам'ять полеглих, та підтримати тих, хто повернувся з війни додому», -звернувся до присутніх черкаський міський голова Анатолій Бондаренко.

Також він зауважив, що міська влада робить все для того, аби належним чином вшанувати своїх Героїв – рішенням міської ради всім загиблим присвоєно звання «Почесний громадянин міста Черкаси» та удостоєно відзнаками «За заслуги перед містом Черкаси».

Батько одного із загиблих героїв Анатолій Панченко, виступаючи, підкреслив, що стела з портретами загиблих черкащан – не для них, батьків, і не для самих загиблих, а для живих, для мешканців міста, особливо для підростаючого покоління. Для того, аби сучасна молодь знала, якою ціною здобувається свобода і незалежність України.

Сам меморіал створений за кошти небайдужих громадян , ідея та виконання належить ветеранам АТО та їх побратимам.

Наприклад, кладку стели робив власноруч АТОвець, танкіст Володимир Пожидаєв.

В кінці заходу бійці «Азову» провели повірку, зачитавши прізвища загиблих, на що всі присутні відповідали – «В строю».

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору