Порошенко привіз Томос у Черкаси (фото, відео)

18 січня 2019, 12:07
Порошенко привіз Томос у Черкаси

Фото: Про все

Президент України Петро Порошенко приїхав до Черкас, аби відкрити пам'ятник закатованому митрополиту  Василю Липківському і привіз Томос про автокефалію Православної церкви України.

- Ми з вами здійснили мрію митрополита і зробили справу всього життя митрополита Василя Липківського, - сказав Петро Порошенко.

Хто такий Василь Липківський?

Майбутній митрополит народився 1864 року в селі Попудні Київської губернії (нині Черкаська обл.) Починаючи з 1917 року, протоієрей Василь Липківський став одним із лідерів українського церковно-визвольного руху — руху за утворення Української автокефальної православної церкви, церкви, яка б «говорила» українською. І 22 травня 1919 року отець Василь відслужив першу літургію українською мовою в колись збудованому гетьманом Іваном Мазепою Микільському соборі (сьогодні знесений). Що, однак, йому не минулося: за проведення служб Божих українською мовою ієрархи російської церкви двічі забороняли отцю Липківському проведення богослужінь.

Як він став митрополитом?

У жовтні 1921 року зусиллями Липківського і його однодумців було скликано перший Всеукраїнський Церковний Собор — у Софії Київській. Але вийшло так, що жоден єпископ (усі вони належали до Російської православної церкви в Україні) не захотів узяти участь у Соборі українських православних. Це означало, згідно з канонами Церкви, що Собор не мав права обирати предстоятеля церкви (митрополита) та, в результаті, покладати єпископів.

Всеукраїнський церковний собор висвятив — покладанням рук усього духовенства — свого першого єпископа Василя Липківського й обрав його главою Української автокефальної православної церкви — Митрополитом Київським і всієї Русі. Після цього була висвячена українська ієрархія й затверджені головні — нові й необхідні — засади життя Української церкви, такі, як автокефалія, відокремлення від держави, соборність, а також — рідна мова в храмах та в церковних школах. Ось таким древнім християнським чином Василь Липківський став митрополитом і приступив до реформації УАПЦ.

Така ситуація викликала занепокоєння більшовицької влади. Митрополита Василя неодноразово заарештовували й ув’язнювали, забороняли йому виїздити до своїх парафіян за межами Києва.

А 1927 року влада сфабрикувала «Другий Собор УАПЦ», який під загрозою арешту і заслання всіх його учасників та під тиском зрадницької частини єпископату УАПЦ проголосував за переобрання Липківського.

Помер Василь Липківський насильницькою смертю, без належного слідства та суду, за рішенням так званої «трійки» — Митрополита незалежної української православної церкви було розстріляно в НКВC. Це сталося 27 листопада 1937 року. (За інформацією із газети «День»).

Порошенко привіз Томос у Черкаси

Фото: Про все

Також під час заходу глава держави зазначив, що попереду в українців багато роботи, адже творитимемо нову українську церкву і робитимемо все можливе для єдності церкви та нації.

- Сьогодні православні громади переходять до української церкви. На Черкащині вже шість релігійних громад перейшло. Зауважу, що вчора Верховна Рада прийняла закон про правове регулювання переходу громад до церков. Я зроблю все необхідне, щоб цей перехід був мирним, - додав Президент.

Де черкащани можуть побачити Томос?

Черкащани зможуь ближче підійти і подивитися на Томос у Свято-Троїцькому соборі (вул. Слави, 10).

Нагадаємо, у зв'язку з візитом до міста глави держави перед будівлею музичного училища влаштували посилені заходи безпеки. 

Приблизно з 9.00 ранку представники поліції перекрили рух вул. Б. Вишневецького (від Хрещатику до Замкового узвозу). Містяни скаржаться, що у місті не працюють світлофори.

На відрізку дороги перед будівлею музичного училища встановлені металошукачі, які мусять пройти усі бажаючі побачити очільника країни.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Олександр :

Педро привіз бумажку, яку ми ніби-то чекали 1000 років. Тепер всі зобов’язані добровільно радіти і дякувати Дякулі, а хто не поклониться цій бумазі – той зрадник або москаль.

Лариса :

Педро у тебе в хліві, а в Черкаси прибув Президент України. І те, що тупі совки не бачать цінності, яку принесла об’єднана церква свідчить лише про їх недолугість та жалюгідність.

Ольга :

То хай прикладе тобi той томос-шмогос до лоба,може станеш не така тупа .l ще може щось хай прикладе,бо то одне i теж)))))

Григорій :

Ольга, у Вас така вишукана мова, що аж заздрощі беруть. Ви мабуть із сім’ї рафінованих інтелігентів?

Святуля :

Лариса ти така гостра, що куди нам тупим. Тільки церква стала об’єднана так нам зразу ж стало краще жить. Як ми доцього жили хтозна

Сергій :

А Ви ждете, щоб Вам покращення принесли в долонях?

Людмила :

Підтримую Ларису. Томос це велике діло і історія та незалежність наших ДІТЕЙ.
Достойніших кандидатів в президенти з тих , що подалися, немає. І зробив для України він багато….

Наталія :

Дякую ,Лариса за коментар та підтримую кожне слово! Зрадники та вороги України лютують та гадять…. А Україна переможе! Буде заможна вільна та незалежна!

Сергей :

провезли бы его по благовесной,чтоб он колеса своего мерса вместе со своими зубами там оставил,мож гляди ямы томосом заделал бы. месссия!

Людмила :

А по Благовісній Бондаренка возити треба. Куди діваються кошти з міського бюджету?Чи може Порошенко ще й сніг з сиіттям збирати по Черкасам повинен.
Наш бюджет розкрадається по закритих засіданнях в Каневі, а винен Порошенко

Саша :

Хтось може мені пояснити для чого він його возить туди сюди? Бо шось смисла в цьому не бачу

Добродій :

Шоб такі Лариси і їм подібні і далі голосували за нього.шо тут не зрозуміло .не дарма стільки років мозок зомбував їм по своїх проплачених каналах.

Людмила :

Цікаво за кого ви голосувати зібралися? Хто вас весь час зомбував?

Добродій :

Зомбуютт таких як ви.пані.бо ви на це піддаєтеся.

Людмила :

Цікаво б знати було б за кого ви проголосуєте ?

Добродій :

Зомбують таких як ви.пані.бо ви на це піддаєтеся ,страшно шо ви навіть цього не помічаєте.

Сергій :

Ви ждун?

Добродій :

Да,жду чергового піднімання цін на газ до економвчно вже нарешті обгрунтованого бо попередні ще такими виявляється не були .А ви теж ,ждіть, і думайте.

Любов :

От читаю коментарі і на думку спадає, що дуже багато ще серед нас є людей, яким байдуже до майбутнього нашої країни та її духовності. За “кусок гнилої ковбаси” здатні не те що Батьківщину, а рідну матір продати.От поки ще будуть такі людці серед нас, доти і не буде порядку в цій країні. А таких ще серед нас ой як багато… Тому у найближчому майбутньому змін ніяких не буде, на жаль…

Саша :

Ну звісно ж. А всі на нашу владу брешуть шо вона само продажна, корумпована, бандитьсяка. Шо вона свій народ бачила на одному всім відомому органі! І тільки й думає звідки б ще хоч трохи вкрасти. Цікаво шо вони придумають після розтаможки. Може ще комуналку піднімуть, або курс валюти. А ви моліться за порошенка він несе добробут і благополучча. Не. Благодарні люди, правда?

Вгору