Порошенко привіз Томос у Черкаси (фото, відео)

18 січня 2019, 12:07
Порошенко привіз Томос у Черкаси

Фото: Про все

Президент України Петро Порошенко приїхав до Черкас, аби відкрити пам'ятник закатованому митрополиту  Василю Липківському і привіз Томос про автокефалію Православної церкви України.

- Ми з вами здійснили мрію митрополита і зробили справу всього життя митрополита Василя Липківського, - сказав Петро Порошенко.

Хто такий Василь Липківський?

Майбутній митрополит народився 1864 року в селі Попудні Київської губернії (нині Черкаська обл.) Починаючи з 1917 року, протоієрей Василь Липківський став одним із лідерів українського церковно-визвольного руху — руху за утворення Української автокефальної православної церкви, церкви, яка б «говорила» українською. І 22 травня 1919 року отець Василь відслужив першу літургію українською мовою в колись збудованому гетьманом Іваном Мазепою Микільському соборі (сьогодні знесений). Що, однак, йому не минулося: за проведення служб Божих українською мовою ієрархи російської церкви двічі забороняли отцю Липківському проведення богослужінь.

Як він став митрополитом?

У жовтні 1921 року зусиллями Липківського і його однодумців було скликано перший Всеукраїнський Церковний Собор — у Софії Київській. Але вийшло так, що жоден єпископ (усі вони належали до Російської православної церкви в Україні) не захотів узяти участь у Соборі українських православних. Це означало, згідно з канонами Церкви, що Собор не мав права обирати предстоятеля церкви (митрополита) та, в результаті, покладати єпископів.

Всеукраїнський церковний собор висвятив — покладанням рук усього духовенства — свого першого єпископа Василя Липківського й обрав його главою Української автокефальної православної церкви — Митрополитом Київським і всієї Русі. Після цього була висвячена українська ієрархія й затверджені головні — нові й необхідні — засади життя Української церкви, такі, як автокефалія, відокремлення від держави, соборність, а також — рідна мова в храмах та в церковних школах. Ось таким древнім християнським чином Василь Липківський став митрополитом і приступив до реформації УАПЦ.

Така ситуація викликала занепокоєння більшовицької влади. Митрополита Василя неодноразово заарештовували й ув’язнювали, забороняли йому виїздити до своїх парафіян за межами Києва.

А 1927 року влада сфабрикувала «Другий Собор УАПЦ», який під загрозою арешту і заслання всіх його учасників та під тиском зрадницької частини єпископату УАПЦ проголосував за переобрання Липківського.

Помер Василь Липківський насильницькою смертю, без належного слідства та суду, за рішенням так званої «трійки» — Митрополита незалежної української православної церкви було розстріляно в НКВC. Це сталося 27 листопада 1937 року. (За інформацією із газети «День»).

Порошенко привіз Томос у Черкаси

Фото: Про все

Також під час заходу глава держави зазначив, що попереду в українців багато роботи, адже творитимемо нову українську церкву і робитимемо все можливе для єдності церкви та нації.

- Сьогодні православні громади переходять до української церкви. На Черкащині вже шість релігійних громад перейшло. Зауважу, що вчора Верховна Рада прийняла закон про правове регулювання переходу громад до церков. Я зроблю все необхідне, щоб цей перехід був мирним, - додав Президент.

Де черкащани можуть побачити Томос?

Черкащани зможуь ближче підійти і подивитися на Томос у Свято-Троїцькому соборі (вул. Слави, 10).

Нагадаємо, у зв'язку з візитом до міста глави держави перед будівлею музичного училища влаштували посилені заходи безпеки. 

Приблизно з 9.00 ранку представники поліції перекрили рух вул. Б. Вишневецького (від Хрещатику до Замкового узвозу). Містяни скаржаться, що у місті не працюють світлофори.

На відрізку дороги перед будівлею музичного училища встановлені металошукачі, які мусять пройти усі бажаючі побачити очільника країни.

Поділитись

Коментарі

Олександр сказав:

Педро привіз бумажку, яку ми ніби-то чекали 1000 років. Тепер всі зобов’язані добровільно радіти і дякувати Дякулі, а хто не поклониться цій бумазі – той зрадник або москаль.

Лариса сказав:

Педро у тебе в хліві, а в Черкаси прибув Президент України. І те, що тупі совки не бачать цінності, яку принесла об’єднана церква свідчить лише про їх недолугість та жалюгідність.

Ольга сказав:

То хай прикладе тобi той томос-шмогос до лоба,може станеш не така тупа .l ще може щось хай прикладе,бо то одне i теж)))))

Григорій сказав:

Ольга, у Вас така вишукана мова, що аж заздрощі беруть. Ви мабуть із сім’ї рафінованих інтелігентів?

Святуля сказав:

Лариса ти така гостра, що куди нам тупим. Тільки церква стала об’єднана так нам зразу ж стало краще жить. Як ми доцього жили хтозна

Сергій сказав:

А Ви ждете, щоб Вам покращення принесли в долонях?

Людмила сказав:

Підтримую Ларису. Томос це велике діло і історія та незалежність наших ДІТЕЙ.
Достойніших кандидатів в президенти з тих , що подалися, немає. І зробив для України він багато….

Наталія сказав:

Дякую ,Лариса за коментар та підтримую кожне слово! Зрадники та вороги України лютують та гадять…. А Україна переможе! Буде заможна вільна та незалежна!

Сергей сказав:

провезли бы его по благовесной,чтоб он колеса своего мерса вместе со своими зубами там оставил,мож гляди ямы томосом заделал бы. месссия!

Людмила сказав:

А по Благовісній Бондаренка возити треба. Куди діваються кошти з міського бюджету?Чи може Порошенко ще й сніг з сиіттям збирати по Черкасам повинен.
Наш бюджет розкрадається по закритих засіданнях в Каневі, а винен Порошенко

Саша сказав:

Хтось може мені пояснити для чого він його возить туди сюди? Бо шось смисла в цьому не бачу

Добродій сказав:

Шоб такі Лариси і їм подібні і далі голосували за нього.шо тут не зрозуміло .не дарма стільки років мозок зомбував їм по своїх проплачених каналах.

Людмила сказав:

Цікаво за кого ви голосувати зібралися? Хто вас весь час зомбував?

Добродій сказав:

Зомбуютт таких як ви.пані.бо ви на це піддаєтеся.

Людмила сказав:

Цікаво б знати було б за кого ви проголосуєте ?

Добродій сказав:

Зомбують таких як ви.пані.бо ви на це піддаєтеся ,страшно шо ви навіть цього не помічаєте.

Сергій сказав:

Ви ждун?

Добродій сказав:

Да,жду чергового піднімання цін на газ до економвчно вже нарешті обгрунтованого бо попередні ще такими виявляється не були .А ви теж ,ждіть, і думайте.

Любов сказав:

От читаю коментарі і на думку спадає, що дуже багато ще серед нас є людей, яким байдуже до майбутнього нашої країни та її духовності. За “кусок гнилої ковбаси” здатні не те що Батьківщину, а рідну матір продати.От поки ще будуть такі людці серед нас, доти і не буде порядку в цій країні. А таких ще серед нас ой як багато… Тому у найближчому майбутньому змін ніяких не буде, на жаль…

Саша сказав:

Ну звісно ж. А всі на нашу владу брешуть шо вона само продажна, корумпована, бандитьсяка. Шо вона свій народ бачила на одному всім відомому органі! І тільки й думає звідки б ще хоч трохи вкрасти. Цікаво шо вони придумають після розтаможки. Може ще комуналку піднімуть, або курс валюти. А ви моліться за порошенка він несе добробут і благополучча. Не. Благодарні люди, правда?

Вгору