На День міста в Черкаському зоопарку відкрили експозицію, аналогів якої немає в Україні (фото)

15 вересня 2019, 17:02

Унікальну експозицію для копитних тварин відкрили у міському зоопарку 14 вересня на честь святкування Дня міста в Черкасах. Подібного, за словами директора закладу Євгена Вана, не побачиш ніде в Україні, адже цю експозицію спроектували спеціально для нашого зоопарку.

Авторство експозиції належить архітекторам столичної фірми, яка спроектувала і «Землю ведмедів і вовків», розповідає Євген Леонідович.

- Це був наш перший досвід співпраці, тому я мав певні сумніви, чи сподобається така ідея нашим відвідувачам. Адже архітектура цієї експозиції відрізняється від тих об’єктів, які ми будували раніше: в еко-стилі та з використанням великої кількості природніх матеріалів. Нові ж експозиції побудовані в іншому, більш сучасному, стилі, але й він, як показала практика, припав до душі відвідувачам не лише з Черкас, а й із багатьох інших куточків України.

Унікальністю новинки є те, що вона побудована за принципом занурення в експозицію. Тобто відвідувачі зможуть з розташованого по периметру мосту довжиною 230 м з різних ракурсів спостерігати за тваринами, які живуть в умовах, максимально наближених до природніх. Для копитних, а це косулі, шляхетні та плямисті олені, європейська лань і зубр, в Україні нічого подібно- го раніше не будувалося.

Крім того, на відвідувачів черкаського зоопарку чекатиме ще кілька сюрпризів. Це кафе, облаштоване в барлогах, де раніше жили ведмеді. Причому вигляд барліг, зокрема й решітки, автори ідеї вирішили зберегти. А також оригінальний дитячий майданчик з норами, що мають виходи на експозицію та ковпаки, через які можна подивитися на тварин.

На День міста в Черкаському зоопарку відкрили експозицію, аналогів якої немає в усій Україні

Загалом, з 2008 року керівництву зоопарку вдалося реконструювати більше третини площі закладу, а це майже півтора гектари. Саме тому, за словами Евгена Вана, спонсори – корпорація Roshen -  і зацікавилися нашим зоопарком, виділивши спочатку 25 млн грн на «Землю ведмедів та вовків» і ще 50 млн грн – на нову експозицію для копитних тварин.

На День міста в Черкаському зоопарку відкрили експозицію, аналогів якої немає в усій Україні

Черкаси уклали угоду з корпорацією Roshen щодо подальшої співпраці. Спонсор погодився вкласти в Черкаський зоопарк ще 300 млн грн. протягом подальших 20 років. На ці кошти планується зробити реконструкцію вхідної групи, озера, зробити експозицію пінгвінів та реалізувати ще деякі цікаві проекти.

За інформацією прес-служби Черкаської міської ради

Коментарі

Вгору