У пенсіонерки посеред черкаського ТРЦ викрали одяг і смартфон

01 жовтня 2020, 19:20

Інцидент трапився у неділю, 27-го вересня, у торговельно-розважальному центрі. Черкащанка залишила у камері схову телефон і нові дитячі речі. Коли ж повернулася - замість своїх речей побачила чужі пакунки.

Онук жінки Андрій Булаженко розповідає, що речі зникли з камери схову менше, ніж за 5 хвилин.

- Бабуся зайшла у магазин за солодощами на 5 хвилин. Пакет із речами, в якому був смартфон і нові дитячі речі, залишила у камері схову. Коли повернулася, у комірці вже були чужі речі, - розповідає Андрій.

Як виявилося, причина - у технічній поломці пристрою, який видає талони. Він, незважаючи на те, що комірка зайнята, вдруге видав талон на користування нею.

- Бабуся звернулася до охорони магазину, але її скаргу проігнорували. Кликати адміністратора також відмовились. Тоді бабуся викликала поліцію. Ті приїхали, адміністрація таки показала запис із камер (виключно правоохоронцям).

На відео видно чоловіка, який відкрив камеру схову, забрав речі та пішов. І поліція, і адміністрація магазину відмовились надавати відеозапис чи фотографію незнайомця.

- Поліцейські склали акт правопорушення, слідчий описав інцидент - і на цьому все. Хто тепер поверне речі або їх вартість? - обурюється Андрій Булаженко.

Адвокат Олексій Заволокін каже, що за Законом України збитки повинен відшкодувати магазин або його адміністрація.

- Напис на комірках "адміністрація не несе відповідальності за залишені речі" - лише спроба зняти з себе відповідальність. Насправді ж відвідувач магазину, коли користується коміркою, укладає за мовчазною згодою з магазином договір. Гарантія збереження залишених речей - ключ, квитанція або чек. І відповідає за всі камери схову магазин, якому вони належать, - розповідає юрист.

Збитки, завдані бабусі Андрія Булаженка, повинна відшкодувати адміністрація, оскільки інцидент трапився через збій системи, яку запровадили в магазині.

Згідно статті 951 Цивільного кодексу України, збитки, завдані
нестачею або пошкодженням речі, відшкодовуються зберігачем. Він може відшкодувати її вартість, а якщо річ пошкоджена з його провини - відшкодувати суму, на яку знизилася її вартість.

Якщо унаслідок пошкодження речі її якість змінилася настільки, що нею неможливо користуватися, громадянин має право відмовитися від пошкодженої речі і вимагати від зберігача відшкодування її повної вартості.

Олексій Заволокін каже, що адміністрація чи охоронці магазину можуть наполегливо рекомендувати залишити речі в одному випадку - якщо у магазині продаються такі ж товари, які ви придбали в іншому місці. Однак за наявності чеку на них покупці можуть зайти до торгової зали з цими ж речами.

Працівники магазинів не маютьправа вимагати від покупців при вході в торговий зал пред’явлення придбаних в інших магазинах товарів, а при виході – перевіряти правильність чека й оглядати речі покупця. Робити огляд може лише співробітник поліції і
лише у випадку, якщо покупця підозрюють у крадіжці товару.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору