“Літні” субсидії: кому з черкащан призначать автоматично, а кому – відмовлять

25 квітня 2024, 15:37

У квітні отримувачі субсидій отримали допомогу ще за зимовими "розцінками", однак у травні ситуація кардинально зміниться. Справа в тому, що за відсутності опалення загальний обсяг комунальних платежів різко скорочується – відповідно, зменшиться (у деяких – до нульової позначки) розмір компенсацій на їхню оплату.

При цьому багато черкащан цікавляться: чи потрібно для призначення "літньої" субсидії подавати повторну заяву.

Фахівці Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області інформують: для більшості громадян субсидії на літній період буде продовжено автоматично. Виняток становлять лише ті сім'ї, у яких змінилося майнове становище, склад сім'ї та місце проживання – адже всі ці фактори впливають на розмір субсидії.

Особисто необхідно звернутися до Пенсійного фонду України, якщо:

  • члени сімей орендують житлові приміщення для проживання, за які сплачують житлово-комунальні послуги;
  • кількість осіб, які фактично проживають у домогосподарстві, менша ніж кількість зареєстрованих;
  • у складі господарства є внутрішньо переміщені особи, які отримують субсидію за адресою, яка відрізняється від місця реєстрації;
  • якщо в опалювальний період розмір житлової субсидії становив 0 грн.

Для того, щоб субсидію нарахували з початку неопалювального періоду, необхідно подати заяву до кінця червня. В іншому разі субсидію нараховуватимуть із місяця звернення.

У субсидії відмовлять, якщо:

  • в членів домогосподарства на депозитному банківському рахунку є сума, що перевищує 100 тисяч гривень;
  • упродовж 12 місяців перед зверненням здійснювалася покупка на суму більшу, ніж 50 тисяч гривень. Наприклад, коли купували валюту, земельні ділянки, нерухомість тощо;
  • хтось із членів домогосподарства є власником транспортного засобу, що виготовлений менше як 5 років тому (крім мопеда й причепа). Або ж має декілька транспортних засобів, яким менше як 15 років;
  • у членів домогосподарства, які досягли 18-річного віку, відсутні доходи чи середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної зарплати.

Також, субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень).

Олександр Полуянов

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору