“Рівень охоплення плановими щепленнями на Черкащині є недостатнім”, – головний санлікар області

25 квітня 2024, 12:04

Із 24 до 30 квітня в Україні триває Всесвітній тиждень імунізації, проте наразі на Черкащині охоплення плановими щепленнями - недостатнє.

Про це під час брифінгу повідомив головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.

- Вакцинація особливо актуальна в умовах війни, яку розпочала росія проти нашої держави. На жаль, показники охоплення плановими щепленням минулого року не досягнули 95 необхідних відсотків, - каже Вололимир Папач.

Нині зростастає кількість захворюваності на кашлюк. Від початку цього року в Україні зафіксували 515 випадків цієї хвороби, 7 з них - на Черкащині.

Також на Черкащині, як і по всій Україні, наявні високі ризики спалаху кору, хоч на сьогодні випадків цієї хвороби в області не зареєстровано.

Єдиний захист від цих хвороб - щеплення, говорить Володимир Папач.

- У лютому цього року зареєстрували випадок правцю в Монастирищенській громаді. Дитина до сьогодні перебуває на лікуванні. Вона не була щеплена від цієї недуги. У нас продовжують хворіти та помирати люди від коронавірусної інфекції. Таким трагічним наслідкам можна було б запобігти, аби дотримуватися щеплень. Важливо також захистити дитину від поліомієліту, - додав Папач.

Черкаська область наразі забезпечена всіма необхідними вакцинами. Проте рівень охоплення плановими щепленнями на Черкащині є недостатнім.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору