Який гарантійний строк на одяг та взуття?

27 лютого 2024, 20:06

Головне управління Держпродспоживслужби

в Черкаській області

Статтею 7 Закону України "Про захист прав споживачів" визначено, що на сезонні товари (одяг, взуття та інші вироби), гарантійний строк обчислюється з початку відповідного сезону, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Додатком №1 до постанови Кабінету Міністрів України  «Про реалізацію окремих положень Закону України «Про захист прав споживачів» від 19.03.1994 р. № 172 встановлено перелік сезонних товарів, гарантійні терміни за якими обчислюються з початку відповідного сезону.

Одяг, хутряні та інші вироби:

  • весняно-літнього асортименту - з 1 квітня;
  • осінньо-зимового асортименту- з 1 жовтня.

Взуття:

  • зимового асортименту - з 15 листопада по 15 березня; 
  • весняно-осіннього асортименту - з 15 березня по 15 травня та з 15 вересня по 15 листопада;
  • літнього асортименту - з 15 травня по 15 вересня.

Правилами роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затвердженими наказом від 19.04.2007 №104 Міністерства економіки України, визначено, що за ознаками сезонності взуття поділяється на:

  • зимове - утеплене всіх видів;
  • весняно-осіннє - чоботи, напівчоботи, черевики, напівчеревики неутеплені, туфлі закриті на товстій підошві з пористої гуми або поліуретанів;
  • літнє - туфлі літні відкриті, сандалети, сандалі та інше.

Встановлено, що у гарантійні строки на сезонні товари не включається час іншого сезону (міжсезонний період). 

Наприклад, якщо весняні напівчобітки були придбані 1 лютого (гарантійний строк, вказаний виробником, складає 30 днів), то претензії, у разі виявлення недоліків у взутті в період гарантійного строку, споживач має законне право пред’являти тільки з 15 березня до закінчення гарантійного строку.

Відповідно законодавства при виконанні гарантійного ремонту гарантійний строк збільшується на час перебування взуття в ремонті.

Окрім того, продавець за власним бажанням може розширити права споживача і задовільнити його вимоги щодо неякісного взуття в несезонний термін.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору