Замість торговельного центру за драмтеатром побудують житловий комплекс

16 грудня 2014, 14:50
1415631869_17edd3e6ef373d3402e511473a50b49c

Фото: "Провінція"

Незавершене будівництво за будівлею драматичного театру й досі залишається болючою темою як для черкащан, так і для бізнесмена Андрія Бородая, який мав реалізувати проект "Фонтан Сіті" в місті. Не так давно Черкаська обласна прокуратура предметно зацікавилася незавершеним будівництвом та заявила про прагнення повернути земельну ділянку у міську власність. Натомість Бородай стверджує, що сьогодні немає жодної підстави піддавати сумніву право власності на цю землю. Він вважає, що будівництво проекту гальмує міський голова Черкас Сергій Одарич, яким керує його товариш Михайло Бродський. 

Детальніше про скандальну забудову за драмтеатром в інтерв'ю Кропиві розповів Андрій Бородай.

- У якому зараз статусі ділянка, кому вона належить і які у вас були плани по її подальшій долі?

- Спочатку підприємство «Бізнес-гранд», яке займається роздрібною торгівлею і дистрибуцією подало заяву відвести земельну ділянку для того, щоб побудувати ТРЦ, загальною площею 21 тис. кв. метрів, вартістю 20 млн. долл. Погодили з міською радою, подали заявку, пройшли сесію. Рекомендацією Одарича було зробити за аналогом «Мандарин-плаза» в Києві двоповерховий паркінг. Ми дослухалися і включили це в проект. Був створений проект ціною 400 тис. долл. на той час. І ми почали будівництво. Я і зараз впевнений, що підземний паркінг потрібний. Одарич ніби дав добро на будівництво, а з іншого боку, піджимав і намагався зробити так, щоб я їм продав цей проект. Але що таке повернути місту? Це я передам місту, а Одарич з Бродським передадуть це робити вже іншому підприємству. Тобто це однозначно був віджим на взятки, тому я не погодився.

- Виходить з самого початку Одарич гальмував реальне будівництво «Фонтан-сіті»?

- Фактично так і є. Одарич бігав до губернатора (тоді ще Сергія Тулуба), щоб скомпроментувати мене. Скажу, що Тулуб віднісся до цього дуже прохолодно. І оскільки все, що було пов’язано з проектом на «Фонтан Сіті» було фактично втілено в "Любаві", то не було сенсу будувати такий же торговий центр поруч.

- Виходить основною причиною заморозки будівництва була не криза 2008 року?

- Ну не можна так сказати, звичайно, була проблема і в кризі, але якби не заважали, то будівництво було б уже завершено, незважаючи на кризу. Коли вже була побудована "Любава", довелося змінювати концепцію. Зараз прийнято рішення про будівництво на тому місці сучасного житлового комплексу з комерційними офісними приміщеннями.

- Які відносини у Вас з фірмою «Набережний квартал», як ви передаєте землю, чи продаєте?

- Коли почалася криза, «Бізнес-гранд» як структура, яка працює з кредитами потрапила у складну ситуацію. Щоб не ламати ці проекти, було прийнято рішення створити нове підприємство. Ми переоформили землю на підприємство «Фонтан Сіті». Тоді постало питання отримання права власності на землю, ми фактично викупили цю землю. На сьогодні «Фонтан-сіті» не веде ніякої господарської діяльності і створене виключно для інвестиційного проекту. Земля викуплена в повному об’ємі, власник землі «Фонтан-сіті», уставний фонд підприємства - понад 20 млн грн, в котловані проведено ряд робіт. Сьогодні «Фонтан Сіті» залучає інвестора в обличчі «Набережного кварталу». Планується так: «Фонтан Сіті» - замовник, «Набережний квартал»-  генеральний підрядник. І там також буде створений кооператив співвласників. Спочатку «Набережний квартал» фінансує початкове будівництво – це мінус 1 і 2 поверхи, після цього люди, які бажають придбати квартири також інвестують. Ми фактично дозволяємо будувати на нашій землі, вони будують 12-поверховий, 4-секційний будинок з двома підземними паркінгами. Нам у власність буде передана визначена кількість квадратних метрів для розміщення продуктового супермаркету і комерційної діяльності.

- У чому полягає унікальність такого проекту?

Проект унікальний, адже до цього у Черкасах нічого подібного не було. Унікальність в тому, що розміщення двору буде на другому поверсі, на даху магазину, пропускна система, лавочки дитячі майданчики. Проект ексклюзивний.

- Ви вважаєте, що перешкоджання у будівництві справа команди Одарича?

- З Одаричем нема сенсу говорити, оскільки він є менеджером Бродського він не приймає самостійних рішень ні в розвитку нашого міста, ні в чому без погодження з Бродським. Тому ми дуже тісно на цьому зав’язані. Всі питання, які мають право на життя, в будь-якому випадку обговорюються саме з товаришем Михайлом. Тому ми неодноразово з ним зустрічалися і в рамках розвитку міста і формування виконкому, обговорювали з Бродським в тому числі. Взаєморозуміння фактично ніколи не знаходили, - бо нас не влаштовує позиція тих людей які системно вимивають кошти і ресурси з нашого міста.

- Зараз ситуація знову повторюється?

- Оскільки Одарич і прокуратура заявляють що земля коштує 1млн. 200 тис. грн. то хочу відзначити, що земля коштує не стільки, а скільки за неї заплатили, за скільки вона обійшлася власнику. Ціна формувалася так: крім землі існує ще цілий ряд проведених робіт, це кошти на проектну документацію, отримані дозволи, експертизи.

- Якою сьогодні є вартість цього об’єкта?

- Я можу сказати, в цей об’єкт було вкладено більше 3 млн. доларів. Неодноразово і Одарич і Бродський зверталися до мене щодо викупу цього об’єкту. Я їм сказав, офіційно уставний фонд підприємства – 20 млн. грн., тому якщо хочете, можете викупити корпоративні права. Коли вони з мене намагалися вибити гроші, я сказав, що взяток не дам. Але я пішов на зустріч і зробив внесок для міста. Так, обласною адміністрацією було встановлено фонтан, на який ми витратили 120 тис. доларів. І зробили ще скульптуру русалки у парку 50-річчя.

- Ви не будете домовлятися з Одаричем-Бродським і будете відстоювати свою позицію в суді?

- Так, суд призначений на 19 грудня, але я маю намір звернутися до міської ради для підтвердження законності права власності на землю в суді. Тому що сьогодні немає ні одної підстави, щоб піддавати сумніву право власності на цю землю. На сьогодні всі кошти вимиваються з міста командою Одарича-Бродського.

- Як починали будувати «Фонтан-сіті» екологічні та громадські організації виступали проти. Як зараз, ви не думаєте що знову у цій площині підніметься скандал і Одарич використає для маніпуляції громадською думкою невдоволення цих організацій?

- Я не думаю, я впевнений у цьому, він буде намагатися це використати. Суть полягає в тому, що більшість мешканців проти цього не виступали. Виступали деякі люди, які реально займаються цим і на цьому намагаються заробляти.

- Яка позиція адміністрації та працівників Драматичного театру?

- У нас немає ніяких протиріч, ми все обговорювали і це питання вже давно вирішено. Я з ними неодноразово зустрічався.

- Якщо конфліктна ситуація буде загострюватися, не розглядаєте ви можливість продажу земельної ділянки структурам Одарича за реальну ціну?

- Я сьогодні можу дати слово, що я докладу усіх зусиль, щоб Одарича в Черкасах не було. Я всі свої проекти доводив до кінця, ми однозначно доведемо і цей. Черкащани куплять там квартири і ми зробимо там найсучасніший супермаркет – це моя мрія і я обов'язково втілю її в життя.

- У міській раді багато депутатів налаштовані проти Одарича. Як ви вважаєте, ситуація може дійти до імпічменту міському голові?

- Мені важко зпрогнозувати, що буде, але скажу, що не знайду з Одаричем спільної мови по одній причині – я не вірю цій людині, як і не вірю його хазяїну Михайлу Бродському. Якби цю людину цікавили дійсно якісь соціальні проекти, а не піар, то він би це робив. Якби ця людина була доступна до суспільства, у нього б не було скільки ворогів. Те що сьогодні депутатський корпус не сприймає Одарича – це його особиста заслуга. Ви ж подивіться – це ж люди, які з ним працювали і в рамках цієї роботи були поетапно обмануті. І коли вже рівень його обману зашкалив, то більшість почала його ігнорувати. Мене тішить, що люди об'єдналися проти негідника, взяли владу і почали керувати містом.

Не уложняйте себе работу! Сварочные работы качественно и доступно с инвертор патон 200.  Гарантия качества, сервисное обслуживание и дисконтная система скидок каждому покупателю. 

Поділитись

Коментарі

Вгору