«Рабів до раю не пускають» – черкащани в АТО вражають своєю самовідданістю

16 грудня 2014, 14:20

1

Про «кіборгів» донецького аеропорту знають усі. Однак не менш легендарні підрозділи воюють нині у різних куточках Сходу. Один із них – черкаський підрозділ батальйону «Айдар», що дислокується у місті Щастя. Вони «зачистили» не один населений пункт і зараз мужньо утримують свої позиції.

Минулого тижня представники «Самооборони Майдану Черкаської області» передали автомобілі надані київською самообороною для черкаського підрозділу «Айдару» у Щасті Луганської області. Окрім цього, вони привезли і необхідний воїнам одяг. Слід відзначити, що речей, яких бракує – досить мало. По мірі необхідності черкаські бійці одразу забезпечуються волонтерами самооборони всім необхідним, не очікуючи допомоги від держави. Одяг, а також прилади нічного бачення, тепловізори, далекоміри, автомобілі та комплектуючі, взуття, засоби захисту та особистої гігієни – усього в достатній кількості.

– Завдяки волонтерам нам практично не доводиться витрачати власні кошти, – радіють бійці «Айдару». У черкаському підрозділі їх – 29. Більшість з них – «самооборонівці». Черкаська самооборона домоглася окремішності саме цього підрозділу. Вони самі добирають воїнів до цього підрозділу, який уже по праву можна назвати елітним і самотужки дбають про його матеріальне забезпечення. Вони самі складають графіки чергувань на бойових позиціях, самі будують бліндажі, самі ходять у розвідку та будують плани боротьби із сепаратизмом.

– Ми будемо боротися до кінця. Це дуже символічно, що ми робимо це у Щасті. У місті з такою назвою у багатьох із нас відбулася переоцінка цінностей. По-іншому сприймається тепер те, заради чого жили раніше. Основні людські цінності стали для нас на порядок важливішими, а якісь побутові речі – мізернішими, ніж були до цього. Ми тепер знаємо ціну не тільки життю. Ми знаємо ціну свободі. Ми пізнали її сповна. У нас на шевронах є девіз: «Рабів до раю не пускають». І тут, у Щасті, ми, можливо, усвідомили, що таке рай. Тут ми ніби проходимо чистилище. Людина повинна бути вільною. Не слід дозволяти Росії шматочок за шматочком забирати українську землю, адже господарями маємо бути тут ми, ми народилися на цій землі, – говорить один із бійців черкаського підрозділу батальйону «Айдар» Дарій.

Що вражає в будинку, де проживають хлопці, так це залізна дисципліна. Тут ніхто не вживає алкоголю та не палить. більше того – тут не почуєш нецензурної лайки. Все виважено і організовано. Кожен знає свої обов’язки і мовчки без нагадувань їх виконує. Хто відповідає за провізію і майно підрозділу, хто – керує розвідкою, хто – діями на бойових позиціях, хто – зв’язком зі штабом, адже досі триває процес офіційного оформлення бійців у зоні АТО. Нікого ніхто нічого не змушує робити – усе з доброї волі. Просто заради спільної справи. Заради майбутнього України. Вони не чекають тут зарплат, нагород або будь-яких інших благ. Поранені проходять нетривалу реабілітацію вдома – і знову повертаються на фронт.

Бійці вірять в те, що спільними зусиллями їх, їхніх побратимів та однодумців, волонтерів та тих, хто відгукується на їхні прохання, їм вдасться відвоювати свою країну та змінити її на краще.

Про це повідомляє прес-центр громадської організації «Самооборона Майдану Черкаської області»

Поділитись

Коментарі

aVGust сказав:

Слыхал я про этого Дария, отважный боец, говорят ранение получил боевое и сейчас в госпитале.
Держись и выздоравливай!

Вгору