Уманчани можуть залишитися без тепла через борги перед енергетиками

01 серпня 2018, 21:25

За останнім моніторингом заборгованість водоканалів перед «Черкасиобленерго» складає близько 10 мільйонів гривень, пише "Діловий регіон".

- Якщо не брати місячні заборгованості Золотоноші, Тального та Звенигородки, то є великі питання до двох регіонів – міст Сміла та Умань, - зазначив комерційний директор ПАТ «Черкасиобленерго» Ігор Дмитрієв.

Смілянське підприємство «Водгео» наразі має борг у 3,5 мільйони гривень. Проте, вже досягнуто низки домовленостей з новим менеджментом підприємства і новим керівництвом району, є домовленість про реструктуризацію боргу. Ми вже в цьому місяці отримали 1.7 мільйона оплати. До кінця року повністю закрити заборгованість за спожиту електроенергію, – зазначає він.

На відміну від Сміли, до уманського водоканалу є серйозні питання. КП «Уманьводоканал» та влада району нам на даний момент не надали жодних конструктивних пропозицій  щодо реструктуризації і погашення боргу.

Станом на 27 липня заборгованість вже складає 5,5 мільйонів гривень.

- І в світлі опалювального сезону, який вже наближається, ми взагалі не бачимо жодних перспектив, що в Умані зацікавлені в безперебійному водо- і теплопостачанні, перш за все, для населення, - зазначає  він.

Ігор Дмитрієв говорить, що законодавство прямо забороняє відпускати електрику у борг. І Сміла та Умань залишаються ще досі з водою тільки через те, що в ПАТ «Черкасиобленерго» не хочуть викликати екологічне лихо.

Конкретних термінів черкаські енергетики ще не називають, проте, дуже ймовірно, якщо борг «Уманьводоканалу» продовжить зростати і місцева влада ігноруватиме небезпечну ситуацію, наступну осінь і зиму в Умані люди ризикують зустріти без води і тепла.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору