У Холодному Яру святили зброю

14 квітня 2014, 18:45

На березі Гайдамацького ставу в урочищі Холодного Яру козакам й козачкам із усієї України вчора святили зброю. У освяченні зброї взяв участь і голова ОДА Юрій Ткаченко.

За давньою козацькою легендою, стверджують організатори дійства, освячена тут зброя мала подвійну силу й була непереможною.

– Цей ритуал завжди мав символічне значення. Тут у всі віки, зокрема й у часи Коліївщини, завжди освячували зброю, – сказав президент Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль. – Тоді вона ще більше цінувалася, її вважали більш надійною і досконалою, такою, яка не знала поразки в бою.

Він зазначив, що в умовах загрози державній цілісності України з боку Російської Федерації нині таїнство освячення зброї набуває особливо глибокого змісту.

– Сподіваюся, що ця зброя переможе в бою проти окупанта, – зазначив пан Коваль.

Понад півсотні кілометрів для приїзду до Гайдамацького ставу здолав і 15-річний Володимир Дроздов зі Сміли. У руках хлопець тримає шаблю. Каже: у разі чого він готовий «захищати і боронити рідну Україну».

– Нинішнє дійство для мене є таким собі спорідненням зі зброєю, яку я тримаю в руках, – зазначив хлопець. – Це піднесення духу та зближення зі своїми предками.

А от верховний отаман українського козацького війська Микола Бондар у цей день освячував… руки і голову.

– Ці руки тримали зброю і будуть далі тримати її, а головою я мушу думати. Зараз це і є моя зброя, – наголосив чоловік. – Тут багато молоді, так і має бути. Адже майбутнє нашої держави саме в їхні руках.

Освятив шаблі й ножі присутніх протоієрей УПЦ Київського Патріархату Василь Циріль. Долучився до цього таїнства й голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Перед присутніми учасниками він присягнув на вірність народу.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору