Юрій Ткаченко презентував програму дій обласної влади на найближчі місяці

14 квітня 2014, 19:11

«Від Революції Гідності – до гідного життя» – програму під такою назвою презентував сьогодні журналістам голова ОДА Юрій Ткаченко, інформують у прес-службі облдержадміністрації.

За його словами, віднині обласна влада дослухатиметься думки громадськості та працюватиме чесно й прозоро. Серед першочергових кроків стане боротьба з корупцією, робота над усуненням перешкод для розвитку бізнесу та відродженням Черкащини як духовного осердя країни.

– Ця програма дій із семи пунктів розрахована на три – п’ять місяців роботи, оскільки є розуміння необхідності рішучих дій, – сказав Юрій Олегович. – Перш за все, це люстрація, очищення Черкащину від прислужників режиму попередньої влади та формування влади через думку громади. Перший пункт цієї програми з дещо радикальною назвою, утім саме цього нині вимагає громадськість для того, щоб до влади прийшли по-справжньому гідні люди.

Як зазначив очільник області, і серед керівників, які працювали за попередньої влади, є професійні люди.

– У цьому необхідно розібратися об’єктивно, – підкреслив він. – Крім патріотизму, нас цікавлять і професійні навички людини.

Він підкреслив, що ті очільники структурних підрозділів ОДА, які на вимогу громадськості написали заяву про звільнення, зможуть взяти участь у публічному конкурсі на заміщення вакантних посад. Також потенційні претенденти на посаду керівника департаменту має пройти відповідне обговорення в колі обласної Народної ради.

– Далі ми б хотіли запровадити систему контролю із боку населення, – зауважив голова ОДА. – До цього повинні долучитися громадські організації із різних районів області. Зараз триває робота зі створення Громадської ради, яка б контролювала й слідкувала за роботою обласної влади, а також вносила свої пропозиції.

Юрій Ткаченко запрошує громадськість для спільної боротьби з корупційними явищами. Це є третім пунктом презентованої програми.

– Побороти корупцію досі не вдалося жодній державі, – наголосив він та додав, що фахівці контрольно-ревізійного управління та фінансової інспекції нині перевіряють об’єкти капітального будівництва в області. – Зараз спільно з представниками громадськості нам потрібно напрацювати механізм протидії цьому явищу.

Так, уже незабаром у відділі протидії корупції при ОДА працюватимуть самооборонівці.

Потому Юрій Ткаченко зазначив, що нині з’явилася необхідність повернутися до військово-патріотичного виховання молоді зі шкільної парти та організовувати для учнів старших класів військово-спортивні табори.

– Молодь має готуватися до захисту рідної землі. Це ми повинні прививати зі шкільної лави, – підкреслив він і наголосив, що стосовно цього тривають консультації з департаментом освіти і науки облдержадміністрації.

Ще одним із пунктів програми є усунення перешкод для розвитку бізнесу.

– Перш за все, необхідно створити оновлену координаційну раду підприємців при ОДА, – сказав Юрій Ткаченко. – Утім, ця Рада має не просто збиратися як кажуть «для галочки», а чітко вирішувати нагальні проблеми бізнесу та за необхідності виходити з ініціативою законодавчих змін.

Відроджувати Черкащину, за словами голови ОДА, слід не «крізь призму піару, а намагатися повернути український дух культурним святиням. Цим вони й керуватимуться в подальшій роботі.

– Безумовно, для розвитку туристичного й культурного комплексу нам необхідно розвивати інфраструктуру, – зазначив він.

Наостанок Юрій Ткаченко зауважив, що вже під час найближчої сесії депутати розглянуть зміни до бюджету області на 2014-ий рік, а гроші, які вивільнятимуться, влада спрямує на соціальний захист населення.

Програма дій

Черкаської обласної державної адміністрації

«Від Революції Гідності - до гідного життя»

Люструємо – очищуємо Черкащину від прислужників режиму Януковича-Тулуба.

Формуємо владу через думку громади.

Усуватимемо від влади усіх одіозних представників режиму Януковича-Тулуба, звільнятимемо із керівних посад апарату ОДА усіх прислужників Партії регіонів, що забезпечували її діяльність. Ініціюватимемо та наполягатимемо на встановленні і покаранні осіб, причетних до злочинів режиму Януковича-Тулуба, зокрема у репресіях та побиттях людей. Призначатимемо на звільнені після люстрації вакансії за погодженням та пропозиціями громади осіб, відібраних за принципами порядності, патріотизму і професіоналізму.

Працюємо чесно, прозоро, під контролем громади.

Запровадимо систему контролю громади за діяльністю органів влади та окремих посадовців, максимальну відкритість, зокрема створимо систему консультативно-дорадчих органів за напрямами (громадських рад). Забезпечимо звітність та публічність дій посадовців, зокрема у сфері формування бюджетів області та районів, проведення тендерів. Сприятимемо створенню територіальних громад на Черкащині.

Разом із громадою подолаємо корупцію.

Знищимо корупційні схеми – припинимо ганебну практику «відкатів» та хабарів чиновникам і службовцям всіх рівнів за рішення чи навпаки за бездіяльність, ініціюємо створення громадського антикорупційного бюро, запровадимо єдину «гарячу» антикорупційну лінію ОДА. Наполягатимемо на поновленні й результативному завершенні справ, де фігурантів-корупціонерів рятували зв’язки та належність до правлячої партії.

Мобілізуємо сили на захист рідної землі – забезпечимо спокій громади.

Розробимо конкретні варіанти дій щодо мобілізації народного ополчення та захисту цивільного населення. Активізуємо створення груп громадської оборони, посилимо спільну із громадою забезпечення регулярних збройних сил, національної гвардії й груп самооборони. Паралельно запровадимо патріотичне національне виховання українців, зокрема молоді, через соціальну рекламу, молодіжні організації, ви шкільні військово-спортивні табори, відповідні шкільні та університетські програми.

Усунемо перешкоди для розвитку бізнесу.

За ініціативи підприємців області створимо оновлену координаційну раду підприємців при ОДА, що обирає виконавчий комітет, який буде механізмом вирішення нагальних потреб розвитку підприємництва та інвестиційної діяльності в області. Виконавчий комітет визначає зі свого складу особу, що стає штатним радником голови ОДА і бере безпосередню участь у координації співробітництва бізнесу та влади.

Відродимо Черкащину як духовний центр України.

Славетні імена і дати мають сприяти зростанню патріотизму та розвитку туризму. Повернемо український дух культурним святиням. В галузі освіти та науки забезпечимо підтримку закладів, зокрема з метою доступності та підвищення якості освітніх послуг для усіх громадян.

Відновимо справедливість. Зменшимо витрати на владу – забезпечимо соціальні гарантії.

Проведемо оптимізацію органів влади шляхом скорочення, об’єднання структурних підрозділів, керівних посад. За рахунок скорочення видатків на утримання чиновницького апарату посилимо соціальну складову обласного та інших місцевих бюджетів. Забезпечимо своєчасну виплату соціальних гарантій для найменш забезпечених категорій населення. Ініціюємо зменшення різниці між максимальною та мінімальною пенсією.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору