У Черкаському ТЦК розповіли, як проводять оповіщення громадян

18 червня 2024, 16:00

Кожен громадянин України чоловічої статі віком від 18 до 60 років повинен мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу та пред’являти їх за вимогою військовослужбовців ТЦК та СП або поліцейських. Водночас і працівники ТЦК зобов'язанні доводити, що вони мають повноваження вручати повістки.

Про це повідомляють у Черкаському обласному ТЦК.

Під час оповіщення військовослужбовець ТЦК та СП (або старший групи оповіщення) звертається до громадянина, відрекомендовується та повідомляє про мету спілкування, потім вимагає пред’явити військово-обліковий документ та паспорт.

На прохання громадянина, пред’являє свій військовий квиток (посвідчення офіцера) або паспорт громадянина та посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки.

У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їхні персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів.

Якщо з'ясується, що громадянин порушує правила військового обліку, або вимоги Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному прослідувати до ТЦК та СП для взяття на військовий облік, проходження ВЛК, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа.

Для цього громадянину оформляється та вручається повістка.

У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки, складається акт відмови, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Після цього поліцейський, який входить складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставляє громадянина до ТЦК та СП.

Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину та подається начальнику ТЦК та СП для притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Метеорит :

Все описане вище – формальність. Де-факто, при зустрічі з громадянином, представники ТЦК СП пакують його в автобус, і на наступний день цей нещасний громадянин опиняється у Десні. Це так було вже неодноразово.

Вгору