У Черкаському музеї відкрилася персональна виставка художника Володимира Яковця (фото)

19 травня 2017, 22:32

19 травня у Черкаському обласному художньому музеї відкрилася виставка черкаського художника Володимира Яковця «Таємне».

Таємне – це те, що приховане від інших, про що можна лише здогадуватися, невідоме, інтригуюче. Мистецтво теж таїнство. Воно змістовне, проникливе, зворушливе і створюється художником для глядача, який спостерігає, замислюється і вибудовує власний світ. А світ – він різнобарвний і суперечливий, руйнує і творить, зачаровує і спонукає.

Автор виставки пропонує зануритися у вічні, таємні теми гармонії та краси світу, акцентуючи увагу на античності та європейській архітектурі, на особливих, актуальних образах війни, миру, дітей.

В українському мистецтві кінця ХХ століття Володимира Яковця називають одним із яскравих представників «Нової хвилі». Він є лідером авангардного мистецького гурту Черкащини протягом останніх двадцяти років. Йому притаманна активна творча позиція, невичерпність ідей, виняткова працездатність. У творчих пошуках Володимир Яковець звертається до фотографії, інсталяції, перфомансу.

Мистецький досвід художника сформувався на основі постмодернізму. Звідси – інакомовність, умовність, різноманітні експерименти в царині кольору.

Тло його робіт – це ускладнений простір ліній, плям, геометричних фігур, що є складовою авторської техніки Яковця. Художник синтезує на одному полотні стилі і напрямки, створює особливий візуальний ефект від направленого світла.

Володимир Яковець - член Національної Спілки художників України з 1990 року. Народився 14 жовтня 1960 р. у м. Черкаси.

Закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва у 1980 р. З 1983 року працює викладачем у Черкаській дитячій художній школі імені Д. Нарбута.

З 1994 р. є організатором молодіжних виставок і пленерів. Активний учасник міжнародних та республіканських творчих акцій. Учасник виставок в Україні, Росії, Польщі, Бельгії, Норвегії, Швеції, Данії, Іспанії, Італії, Австрії, Німеччині, Канаді і США. Куратор арт-проектів «Вікторія», «Антракт», «Еротика в мистецтві», пленеру «Софіївка-2000».

У 1998 році Володимир Яковець отримав звання «Людина року» за кращий художній проект. Його роботи знаходяться в колекціях Ватикану, Національному художньому музеї (м. Київ), в музеї нонконформістського мистецтва (м. Санкт-Петербург), Дирекції австрійського телебачення (м. Відень), в посольстві Польщі (м. Київ) та багатьох приватних колекціях.

Коментарі

Вгору