У Черкасах почали переробляти відходи на альтернативне паливо

10 грудня 2021, 14:29

Вперше в Черкасах комунальне підприємство «Екологія» почало перероблення відходів рослинного та іншого походження на альтернативне паливо для газозаміщення на теплогенеруючих ТЕС, інформує Антена.

Як повідомляють у пресслужбі Черкаської міськради, це дозволить зменшити вартість однієї гігакалорії тепла для населення. Обсяг відходів у Черкасах, які накопичуються за рік, дозволяє втілити такі амбітні наміри.

Заступник директора КП Юрій Єфремов, розповів, що підприємство на реалізацію проекту, який позбавляє місто від проблеми накопиченого сміття, не взяли з бюджету міста жодної копійки, а сам проект є фінансово вигідним.

Водночас начальник відділу екології ЖКК ЧМР Володимир Гусаченко, зазначив, що в місті накопичено понад 25 тисяч складометрів подібних відходів, які були проблемою для міста і потребували витрат на їх утилізацію. Але завдяки КП “Екологія” ця проблема вирішується з вигодою для громади міста.

– Це гілля, яке складалося тут після знесення, обрізки дерев на вулицях нашого міста, території шкільних та дошкільних закладів, комунальних підприємств, – говорить він. – Зараз ми переробляємо його в щепу, яку потім використовуватимемо для виробництва теплової та електричної енергії. За допомогою КП «Екологія» була залучена спеціальна техніка, потужність якої дозволяє подрібнити 150 складометрів на годину.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору