У Черкасах визначили, як виглядатиме меморіальний комплекс загиблим АТОвцям (фото)

09 січня 2018, 14:14

У Черкасах представили проекти майбутнього меморіального комплексу загиблим АТОвця. Перед конкурсною комісією було презентовано п'ять проектів. Автором трьох із них став відомий черкаський скульптор Владислав Димйон. Ще один ескіз представила донька загиблого АТОвця - 16- річна Дар'я Ложешнікова.

Саме за проект молодої черкащанки і проголосували члени комісії, серед яких архітектори, владці, батьки АТОвців та самі АТОвці. Місцем для скульптури обрано праву клумбу на площі Слави.

Дівчина говорить, що до неї звернулися родини загиблих бійців і запропонували створити проект. Тож свій задум вона спершу намалювала.

- Коли сім'ї загиблих побачили ідею доньки, то вона їм дуже сподобалась, - розповідає мама дівчинки Олена Лошежнікова. - Донька хотіла показати, що захисники сильні та мужні. Меморіал має піднімати дух. І розглядати його можна з різних сторін.

За задумом дівчини, по обидва боки меморіалу розміщені два воїни, один з яких схиляється на коліно. Даша говорить, що у воїнах матері побачить  синів, дружини - чоловіків, а діти - батьків. По центру меморіалу - дерево, як символ життя.

Також на меморіалі будуть викарбувані імена тих, хто поліг на Сході країни.

Даша розповідає, що коли малювала, то згадувала свого загиблого батька. Те, яким має бути комплекс, придумала буквально за ніч. А вже потім доопрацьовувала.

- Це буде пам'ять не тільки про мого батька, а про всіх загиблих воїнів та про тих, хто захищає нашу країну, - говорить черкащанка.

Далі буде оголошуватися конкурс вже на виготовлення самого комплексу. Також члени комісії проголосували за звернення до депутатів міськради про виділення коштів на комплекс. Проситимуть щонайменше 3 мільйони гривень.

Олена сказав:

Мені подобається. Ексклюзивний буде пам”ятник.

Вгору