Суд є, а вироку немає: в Умані родичі загиблої в ДТП жінки вимагають справедливості (відео)

09 січня 2018, 13:52

В Умані родичі загиблої в ДТП сільської вчительки вимагають справедливості. Ще в 2016 Ніну Мелехіну збили на пішохідному переході - на очах десятків свідків. Ось уже більше року триває судовий процес над водієм. І кінця йому не видно. Чому - дізнавалися "Подробности".

Наталя Олексіївна розглядає фото своєї старшої дочки Ніни - пенсіонерка вже давно не брала в руки альбом, щоб не ятрити рани. Півтора роки тому життя дочки і матері двох її онучок обірвалося на пішохідному переході під колесами авто.

"Ніякі роки не залічать. А діти? Ждуть маму. Прийшла дитина після восьмого березня, після батьківських зборів, менша внучка і плаче", - говорить Наталя Панасенко, мама загиблої.

На  відео з авторегістратора, який зафіксував момент загибелі Ніни Мельохіної, видно як чорна машина після удару почала петляти по дорозі.

Після смерті дружини Сергій Мелехін все ще не може прийти в себе.

"Звичайно, а хто каже легко! З двома дітьми звичайно важко", - говорить Сергій Мелехін, чоловік загиблої.

Того ранку Ніна приїхала в Умань, щоб віднести звіт в управління освіти, але не дійшла до нього буквально 20 метрів. Олександр показує місце, де автомобіль збив його сестру. Каже, машина на швидкості вилетіла на перехід:

"Він зупинився аж от там. Тормозна ділянка значить метрів сім - це мінімум, а вона відлетіла на дистанцію до 10 метрів - 10-12 метрів".

У своїх свідченнях водій автомобіля вказав, що їхав із допустимою швидкістю, а жінку на пішохідному переході просто не помітив. За півтора року розглядів брат Ніни впевнений: винуватець аварії намагається пуникнути покарання. Справа слухається більше року і весь цей час вбивця Ніни - на свободі.

"За вбивство звичайно людей садять, а тут він на волі, їздить на машині, права не забрали", - говорить Олександр Панасенко, брат загиблої.

За його словами, у водія це не перша аварія. Зустрітися з обвинуваченим журналсітам так і не вдалося. Він навіть по телефону відмовився що не-будь коментувати.

Спілкуватися відмовилися і в уманському відділенні поліції. Мовляв, провадження передали в суд і відношення до нього вже не мають. Прокурор у справі Ігоря Оверчука заявила, що чоловікові пред'явлено звинувачення в порушенні правил дорожнього руху, що спричинило за собою смерть. Всі деталі - тільки після вироку.

"Всі характерезуючі на особу, яка вчинила злочин будуть надаватися безпосередньо при розгляді судовому і в судовому засіданні і буде належна оцінка надана судом при винесені вироку", - говорить Ірина Протас, процесуальний прокурор у кримінальній виробництву.

У лютому уманський суд має намір продовжити слухання і допитати свідків. Але родичі Ніни Мелехіної в справедливе рішення вже не вірять. Кажуть, надто вже затягують процес.

Вгору