У Черкасах фінансування виборів під загрозою зриву

28 квітня 2014, 19:25

Сьогодні через відсутність кворуму не відбулось засідання депутатської комісії з питань стратегічного розвитку, бюджету, фінансів, цін, тарифів та регуляторної політики, що діє при Черкаської міській раді.

Члени комісії мали розглянути проект рішення, який виноситиметься на найближчу сесію міської ради, щодо внесення змін до міського бюджету на 2014 рік. Зокрема, у частині фінансування виборів міського голови Черкас та депутатів Черкаської міської ради.

Це була вже друга спроба погодити зазначене рішення. Перша була в п’ятницю, 25 квітня. На засіданні були присутні 9 членів комісії, що є мінімально необхідною кількістю для кворуму: Сергій Отрешко (голова комісії), Олег Стадник (заступник голови), Сергій Кудактін (секретар), Денис Ананьєв, Валентин Орел, Борис Лєбєдцов, Сергій Ткаченко, Андрій Більда та Максим Булатецький.

Були відсутні депутати: Олег Ліходькін, Ольга Швець, Марина Волошенко, Роман Діскант, Володимир Томенко, Анатолій Бурківський та Олександр Радуцький.

Однак, у зв’язку з тим, що проект рішення, крім фінансування виборчого процесу, передбачав й інші напрямки витрат, зокрема виділення коштів на лікування хворих на гостру ниркову недостатність, а також – передбачав дефіцит цих коштів на суму більш ніж півмільйона гривень, одностайного голосування не відбулось.

Враховуючи нагальність зазначених питань, комісія одностайно прийняла рішення звернутись до секретаря міської ради з вимогою скликати найближчим часом позачергову сесію для остаточного прийняття рішення по бюджету.

Слід зазначити, що рішення профільної комісії дозволяє розпочати процедуру виконання витратної частини бюджету в частині державних субвенцій, але з обов’язковим наступним затвердженням на сесії.

У понеділок, 28 квітня, було зроблено другу спробу зібрати бюджетну комісію та погодити зміни до міського бюджету. Цього разу на засідання прийшли лише вісім членів зазначеної комісії. А саме: Андрій Більда, Максим Булатецький, Сергій Отрешко, Ольга Швець, Олег Ліходькін, Марина Волошенко, Олег Стадник, Володимир Томенко.

Тоді як загалом кількісний склад комісії складається із шістнадцяти депутатів. Тобто цього разу не прийшли на засідання депутати Черкаської міської ради: Борис Лебедцов, Валентин Орел, Олександр Радуцький, Сергій Ткаченко, Денис Ананьєв, Роман Діскант, Сергій Кудактін та Анатолій Бурківський.

 

Голова депутатської комісії з питань стратегічного розвитку, бюджету, фінансів, цін, тарифів та регуляторної політики Сергій Отрешко розповів, що оскільки очолювана ним комісія є найчисельнішою у Черкаській міській раді, то відсутність кворуму трапляється нерідко.

– У ситуації, що склалась, законодавці, приймаючи рішення про проведення позачергових виборів місцевих рад, мали б передбачити, в тому числі, такий механізм їх фінансування, який би не залежав від тих рад, переобрання яких відбуватиметься. А зараз питання фінансування місцевих виборів напряму залежить від волі місцевих депутатів. Вважаю, що доречніше б було, аби законодавець передбачив механізм прямого фінансування виборів через Центральну виборчу комісію, без залучення, так би мовити, зацікавлених сторін, якими в нинішній ситуації є депутати Черкаської міської ради. Оскільки дехто з них має побоювання, що може не пройти до міської ради наступного скликання. На сьогодні я бачу єдиний варіант виходу з ситуації: термінове проведення сесії міськради,– розповів Сергій Отрешко.

Натомість директор департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради Лілія Маліщук повідомила, що кожен з членів депутатської комісії був повідомлений заздалегідь про заплановане засідання.

– Більше того – усі підтвердили про свою обов’язкову явку. Тому незрозуміла відсутність депутатів. До того ж за останні кілька днів зрив роботи комісії відбувається вдруге. Попереднє засідання мало відбутись у п’ятницю, 25 квітня. Але знову ж таки того дня не було зібрано кворуму. Тому про повторне засідання комісії усім депутатам повідомили як тієї ж п’ятниці, так і додатково нагадали у понеділок, 28 квітня, зранку, акцентуючи на обов’язковій присутності кожного з них , – розповіла Лілія Миколаївна.

Разом з тим Лілія Маліщук проінформувала, що в місті триває підготовка до запланованих на 25 травня виборів. Усі належні заходи для організації виборів у Черкасах, згідно з наданими органам місцевого самоврядування повноваженнями, реалізуються у повному обсязі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору