Щорічні книжкові фестивалі, оновлений кінотеатр і сучасний хаб – якими будуть Черкаси у 2024-му?

24 жовтня 2019, 17:36

У Черкасах презентували програму розвитку «Мистецькі Черкаси 2020-2024 рр». Серед основних аспектів - розвиток культурно-масових заходів, музеїв, бібліотек та оновлення кінотеатру "Україна". Детально про все розповів директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов.

Сергій Воронов запевнив, що крім розвитку музейної  справи в Черкасах також планується оновлювати бібліотечний фонд, а фестиваль «BOOKFEST»  проводитимуть восени та навесні.

Так, бібліотеку імені Лесі Українки планують переобладнати у сучасний національно-патріотичний хаб. Уже створена проектно-кошторисна документація для того, щоб створити умови для інтелектуального розвитку черкасців. Там можна буде читати паперові й електронні книги, проводити пресконференції та інші заходи.

- На разі під питанням чи будуть на це кошти у міському бюджеті у повній мірі. Ми сподіваємося, що в Міністерстві культури виділять половину суми фінансування. Інших проблем при фінансуванні сфери культури не має бути, більше того, нам на півмільйона більше виділили, - додав Воронов.

Задля модернізації кінотеатру «Україна» планують ефективно використовувати його площі. Уже зараз там відбувається показ сучасних українських фільмів.

- Пріоритетною є реконструкція великого залу під кіно-концертний зал. Після ремонту там проводитимуть різні кінопокази, концертні виступи та інші заходи, - розповідає Воронов і додає, що для цього потрібно придбати цифрове кінообладнання, яке зараз орендується. Тоді кінотеатр зможе заробляти кошти і стане рентабельним.

Що ж до організації мистецького простору, то, за словами Воронова, для цього найкраще підходить вулиця Хрещатик. Утім робити її повністю пішохідною недоцільно, це можна робити на вихідних.

- Нам було доручення створити концепцію перекриття, і ми готові наповнювати вулицю культурним життям уже цьогоріч, проте досі вулицю чогось не перекривали. Це робота не нашого департаменту, але, якщо потрібно ми ініціюватимемо це питання на засіданнях, - додав Воронов.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору