Найтепліша зима та найсухіша весна, – ТОП-7 погодних “рекордів” у Черкасах

18 травня 2017, 08:14

Цьогорічний травень вражає черкащан не теплом і грозами, а низькими температурами і заморозками. Виявляється, ситуації, коли пори року міняються місцями – не рідкість. Гідрометеорологічні спостереження у Черкасах ведуть з 1948 року. Фахівці Черкаського обласного гідрометцентру розказали нам про “рекорди”, які встановила погода на Черкащині за всі роки метеоспостережень, інформує "in.ck.ua".

Найтепліша зима

Найтеплішою у Черкасах видалася зима 1989-1990 років. Зимові місяці тоді помінялися місцями з весняними. Середня температура зимового сезону була плюсовою і становила 0,3 °С.

Найхолодніший травень

Найхолодніший травень зустрів черкащан у 1974 році. Тоді середня місячна температура була +12,6 °С. Найбільш теплий травневий місяць у Черкасах був 14 років тому – тоді середньомісячна температура сягнула + 19,6 °С.

Тропічний день

За всю історію метеоспостережень найбільш теплим літнім днем у Черкасах було 10 серпня 1951 року. Максимальна температура тоді сягнула +38,5 °С. Найхолоднішим днем було 22 серпня 1949 року, стовпчик термометра завмер на позначці +11,5 °С.

Найбільш посушлива весна

Дощі майже повністю покинули Черкаси у 1986 році. Тоді за весняний сезон випало всього 36 мм опадів, а за всю весну було аж 70 бездощових днів.

Сніг навесні

Через вторгнення холодного повітря на Черкащині навесні інколи випадав сніг. Так, 10 квітня 2003 року температура повітря становила 2 °С морозу, випав сніг, і по області утворився сніговий покрив висотою до 9 см.

Максимальна тривалість грози – 15 годин

Найбільш грозовий місяць на Черкащині – липень. Найбільшу кількість днів із грозами синоптики спостерігали в 1973 році: тоді грози по області йшли 13-16 днів за норми у 7-8. Середня тривалість однієї грози становить 2,1-2,3 години, мінімальна – 10-15 хвилин, максимальна – 10-15 годин.

Сильні смерчі – раз на 10 років

На Черкащині сильні смерчі трапляються раз на 10 років. Під час проходження смерчу в будівлях видавлюються рами, скручуються високі дерева, труби, опори електропередач. Мікро-смерчі на Черкащині можливі щороку. Так, наприклад, у серпні 1969 року виник смерч між Уманню і Христинівкою. Стихійне явище пройшлося по 18 населених пунктах і досягло півдня Київської області. Смерч йшов вузькою смугою – завширшки 10 км і завдовжки 150 км.

Майже 10 років тому, у червні 2007 року, смерчоподібний вихор пройшовся по Черкаському району. У дерев по Чигиринській трасі "зрізало" верхівки, дерева викрутило і вирвало з корінням. 

Прохолодна і затяжна весна цьогоріч дає привід для сумнівів у спекотних літніх місяцях. Фахівці Черкаського обласного гідрометцентру дали свій прогноз на майбутнє літо. Тепло буде, але не одразу!

Яким буде літо 2017: прогноз синоптиків 

Найімовірніше, цьогоріч перша половина літа буде прохолодною, а друга – спекотною. Загалом, літо на Черкащині буде теплим, прогнозують місцеві синоптики. Середня температура літніх місяців становитиме 19 °С вище нуля – в межах кліматичної норми.

Абсолютний максимум температури повітря сягатиме: в червні +27 °С, в липні та серпні +33 °С. Абсолютний мінімум температури повітря: в червні +4+6 °С, в липні +9+11 °С, в серпні +16º °С, а в другій половині місяця вже +6+8 °С.  Днів з опадами буде мало, але щомісяця прогнозують 2-3 сильні зливи. Посушливі періоди в липні і серпні можуть тривати по 1-1,5 тижня.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору