“Це дійсно дивно”: черкаський науковець прокоментував, чому нічний спалах у небі був таким яскравим

01 травня 2024, 15:30

Цієї ночі, 1 травня, у небі над Україною зафіксували потужний спалах. Його спостерігали жителі багатьох областей. Також він потрапив на камеру спостереження у Городищі. Найімовірніше, це був метеор.

Доцент кафедри фізики ЧНУ Анатолій Виноградов розповідає журналістам Про все, що у падінні метеору дивним є інтенсивність спалаху.

"Це дійсно дивно. Цей спалах мали б побачити на достатньо обмежених територіях,- каже науковець. - Я припускаю, що об'єкт був достатньо великим за розмірами і ці світлові ефекти розпочалися на великій висоті. Водночас навряд чи якісь шматки долетіли до поверхні Землі. Також на силу спалаху може впливати не лише розмір, а й матеріал. Я підозрюю, що в даному випадку об'єкт був із матеріалів, які легко випаровуються, тому й світлові ефекти були більш потужними. Це, наприклад, могли бути замерзлі гази і вода. Тобто, той матеріал, з якого складаються більшість комет. Грубо кажучи, це могла бути брила льоду".

За словами Анатолія Виноградова, якби метеор був металевим чи з гірських порід, інтенсивність світіння була б меншою і недогорілі частини теоретично досягнули б земної поверхні.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору