Громадського обговорення не буде: у Черкаській міськраді відреагували на скандал щодо забудови Замкового узвозу

02 травня 2024, 16:00

У Черкасах жителі міста обурюються через будівництво, яке відбувається на Замковому узвозі. Містяни переконані, що влада без погодження та археологічної розвідки дозволила зводити будівлю, назвавши це реконструкцією.

Черкаський активіст Денис Гайда впевнений, що конструкція в майбутньому закриє містянам краєвид.

"У паспорті обʼєкту зображено будинки по 3-4 поверхи, які перекриють вид з оглядового майданчика зі скверу Богдана Хмельницького. Територія знаходиться в межах охоронних зон археологічних досліджень «Замкова гора», «Середньовічні Черкаси», «Стародавні Черкаси», «Черкаські берегові схили». Хочеться коментарів від місцевої влади та забудовника - будівельної компанія "Надія". Що відбувається?", - написав Гайда.

Також на сайті міської ради черкасець Владислав Курочка зареєстрував петицію з вимогою зупинити реконструкцію за адресою Замковий узвіз 7, 9/1. Чоловік запевняє, що через важку будівельну техніку будинок “Школьнікова” вже має тріщини у стінах. Звернення вже набрало понад 600 підписів (за необхідних 500) менше як за пів доби.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко в коментарі для Про все каже, що реконструкція відбувається на приватній території і жодних слухань не потребує.

"Там проводиться забудова на приватних ділянках і на самому узвозі, - говорить Бондаренко. - Це реконструкція прилеглих будівель і вона не потребує громадських слухань. Що стосується самого узвозу, то зрозуміло, що будемо радитися з жителями міста".

Директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін запевняє журналіста Про все, що висотність будівлі відповідатиме нормам, передбачених законом.

"На тому місці колись був старий будинок, тому те, що там відбувається, можна назвати реконструкцією,- коментує Савін. - Тобто, старий будинок змінює свою категорію і зводиться новий. Громадські слухання там не передбачені. Що проводити? Дозволити власнику будувати на своїй земельній ділянці? Є відповідні погоджені умови і забудовник має їх дотримуватися. Громаді, може, не подобаються розміри або висотність, але дозвільні документи регламентують ці речі. Якщо це приватна забудова, то має бути лише 3 поверхи плюс мансарда".

Артур Савін говорить, що перед реконструкцією отримання відповідних дозволів від органів, які відповідальні за охорону культурної спадщини було однією з умов для забудовника. Тобто міська рада, в цьому випадку, не відповідає за археологічні дослідження.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Бачили :

очі,що вибирали!

Олексій :

Як завжди, гроші понад усе!

Черкащанин :

Поки при владі буде Бондаренко зі своєю «командою» поки і будуть проводитись такі «реконструкції». Справжні патріоти міста зберігають історію міста тільки не будівельна компанія надія, для них дай волю вони весь історичний центр міста забудують.

Грішуня :

Зелений колір бумаг зробив свою справу!

Віктор :

А за що взагалі відповідає міська рада? Судячи з їхніх статків, їх хвилює лише власний гаманець.

Активіст :

Треба не скаржитись, а збирати ініціативну групу і подавати позов на дозвільні органи, які охороняють культурну спадщину, і на забудовника.
Плюс якомога більше інформації розповсюджувати в місцевих чатах/каналах та мирних зібрань в міськраді для публічного розголосу проблеми.
Юристів та діячів також підключати, щоб фахово відстояти інтерес громади.

Вгору