На Чигиринщині селяни хочуть провести громадські слухання щодо будівництва птахофабрики

18 лютого 2016, 09:01

обговоренняСкандалом завершилося чергове засідання сесії Чигиринської райради. Причина – непорозуміння між мешканцями села Рацеве та ГО «Народна рада».

Представники громади с.Рацеве завітали на сесію, аби донести народним обранцям своє ставлення щодо будівництва в районі птахофабрики ДП «Перемога нова» (Миронівського ХП). Зокрема селяни наголосили на тому, що хотіли б провести у районі громадські слухання з цього приводу. Адже, переконані представники громади, вхід у регіон потужного інвестора може допомогти економічному розвитку району, вирішить проблему безробіття, а програма соціальної співпраці підприємства із місцевими громадами допоможе розв'язати чимало задавнених проблем.

Втім, зовсім іншу позицію обрали представники ГО «Народна рада», які також прийшли на сесію і одразу ж оголосили про свою категоричну незгоду із будівництвом птахофабрики, залякуючи можливістю екологічної катастрофи в районі.

VIDEO0007_0000002932У свою чергу представники сільської громади намагалися пояснити ГО, що саме вони мають повне право вирішувати, бути чи не бути на їхніх землях новому підприємству. Адже саме вони потерпають від безробіття та економічної кризи.

- Хто нас працевлаштовуватиме? Хто годуватиме наших дітей? Ви? – цікавилися селяни в «Народної ради».

Слід зауважити, що представники сільської громади вже побували на підприємствах Миронівського ХП, де ознайомилися із виробничими процесами. Побачене їх задовольнило.

Саме тому, наголошують селяни, вони і хочуть, щоб у районі відбулися громадські слухання, на яких би представники Миронівського ХП озвучили свої пропозиції та відповіли на всі питання, що турбують громаду.

VIDEO0015_0000002930Із проханням «не рубати згаряча», зважити всі «за» та «проти» та почути думку громади, селяни  власне і прийшли до депутатів на сесію.

Однак конструктивного діалогу так і не вийшло. Представники «Народної ради» думку громади не почули і залишилися при своєму, пропозицію завітати на підприємства і самим переконатися у безпечності відхилили.

Сесію райради закрили із суперечками та криками, так і не дійшовши згоди.

Та представники громади вирішили не здаватися. А тому запрошують жителів Рацевого і Вітового на громадські слухання, під час яких можна буде більш детально дізнатися про всі аспекти будівництва птахофабрики ДП «Перемога нова», у тому числі й про екологічні та технологічні.

До речі, напередодні сесії, 16 лютого, жителі села Рацеве побували на особистому прийомі у голови Чигиринської райдержадміністрації Володимира Клименка. Представники громади показали очільнику району результати соцопитування односельців. Згідно з ним, вже 1200 рацевчан підтримали будівництво в районі птахофабрики Миронівського ХП.

Коментарі

Віктор сказав:

був я там. ця народна рада шось мало народу зібрала. і не рада і не народна. прийшло 3 каліки і давай галдіть за всіх

сорока сказав:

А що за гавріки?

Віктор сказав:

Місцеві бомжі поприходили. кому робити не було чого

сорока сказав:

Этот романенко в каждой дырке затычка. надо таких поменьше слушать. а селяне молодцы. хотят работать

Вгору