Голова РДА каже, що автомобіль йому подарувала громадянка Німеччини

18 лютого 2016, 08:38

s80472100

Голова Христинівської райдержадміністрації Олександр Ковбасюк повідомив, що дійсно є інвалідом і справді користується автомобілем «Mercedes-Benz» 2010 року, який, мовляв, придбаний не державним коштом, а наданий йому як гуманітарна допомога.

Про це він заявив у відповідь на публікацію в місцевих ЗМІ, де йшлося, що Олександр Ковбасюк отримав автомобіль «Mercedes-Benz» 2010 року за програмою Міністерства соцполітики щодо забезпечення транспортом інвалідів.

– Так, я є інвалідом ІІ групи загального захворювання, – зауважує Олександр Ковбасюк. – Цей статус отримав ще у 2012 році. Я мав тяжке онкозахворювання, переніс операцію за кордоном, курси хіміотерапії в обласному онкодиспансері та опромінення.

Водночас у Департаменті соціального захисту населення Черкаської ОДА пояснюють: на підставі виписки з акта огляду МСЕК із визначення медичних показань для забезпечення інвалідів автомобілями від 02.04.2013 року № 005539 Олександрові Ковбасюку показано автомобіль із звичайним керуванням. З цієї дати його поставлено на відповідний облік.

– Згаданий у публікації автомобіль «Mersedes-Benz» придбано не державним коштом, він адресно надійшов як гуманітарна допомога, тобто для конкретного інваліда, – пояснює директор обласного Департаменту соціального захисту населення Руслан Чикало. – Так, на підставі дарчого листа, договору купівлі-продажу та технічного паспорту автомобіля департаментом 07.08.2014 року порушено клопотання перед Міністерством соціальної політики України (такий порядок!) про визнання гуманітарною допомогою автомобіля «Mersedes-Benz», який подарований департаменту громадянкою Німеччини для інваліда загального захворювання ІІ групи Ковбасюка Олександра Степановича. Відповідний наказ Мінсоцполітики видано 22.09.2014 року. Більше того, цей автомобіль наданий йому без права продажу, дарування тощо.

Додамо, що на момент отримання автомобіля Олександр Ковбасюк не був головою Христинівської РДА. Розпорядження Президента України про призначення його на посаду датоване 24.01.2015.

Довідково: Згідно з п. 41 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999 із змінами, за бажанням інвалідів головні управління соціального захисту можуть забезпечувати їх автомобілями, ввезеними в Україну та визнаними в установленому порядку гуманітарною допомогою, без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі. Автомобілями, отриманими головними управліннями як гуманітарна допомога, інваліди (за їх бажанням або за бажанням законних представників недієздатних інвалідів), діти-інваліди (за бажанням їх законних представників), які перебувають на обліку в головних управліннях соціального захисту та управліннях виконавчої дирекції, забезпечуються безоплатно в порядку черговості.

Автомобіль, отриманий головним управлінням соціального захисту як гуманітарна допомога для конкретного інваліда, який перебуває на обліку, видається безоплатно такому інваліду (за його згодою або за згодою законного представника недієздатного інваліда), дитині-інваліду (за згодою її законного представника) незалежно від черговості на десятирічний строк, визначений із дати видачі, із зняттям із обліку.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Поділитись

Коментарі

Вгору