На Черкащині проти сказу вакцинували понад 10 тисяч собак та понад 7 тисяч котів

06 липня 2022, 10:30

Епізоотична ситуація зі сказу тварин у Черкаській області протягом останніх років залишається складною, але контрольованою. За шість місяців 2022 року було зареєстровано 10 неблагополучних пунктів щодо сказу тварин. Порівняно з аналогічним періодом минулого року це на 3 неблагополучні пункти менше.

У населених пунктах області зареєстровано близько 126 тисяч собак та 91 тисяча котів. Для профілактичної і вимушеної вакцинації тварин проти сказу державними установами ветеринарної медицини використовується вітчизняна антирабічна інактивована вакцина «Рабістар». Імунітет у щеплених тварин зберігається 2 роки. Такою вакциною щеплено проти сказу протягом 2021 року 119 915 собак та 84 544 котів, інших вимушено вакцинованих тварин –  3 098. З початку 2022 року вакциновано проти сказу понад 10 тисяч голів собак та понад 7 тисяч голів котів.

Сказ – надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується летально. Хворі на сказ тварини небезпечні ще до початку прояву захворювання, адже до організму людини інфекція потрапляє зі слиною хворої тварини під час укусу або поранення. Зараження також можливе, якщо слина хворої тварини потрапить на слизові оболонки очей, рота, носа або на шкіру з мікротравмами.

Якщо стався укус, то рани та подряпини потрібно промити теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з милом. Краї рани обробить 70% спиртом чи 5% настоянкою йоду, накласти стерильну пов’язку і звернутись до найближчого травматологічного пункту для надання антирабічної допомоги.

За інформацією управління Держпродспоживслужби в Черкаській області

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Умані зареєстрували сказ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору