Черкаські козаки готові стати на захист життя і безпеки українців

17 лютого 2014, 18:54

Черкаські козаки виступили зі зверненням з приводу суспільно-політичної ситуації у Державі та на Черкащині. Про це вони заявили у зверненні Ради козацької старшини Черкаського крайового отаманства Українського козацтва. 

Шановні земляки-черкащани!

Останніми місяцями, а особливо у попередні тижні, в Україні в цілому та на Черкащині зокрема склалася вкрай напружена суспільно-політична обстановка, яка нині загрожує не тільки гострим громадянським протистоянням, а й самим основам Української Держави, її суверенності та цілісності, конституційним правам і свободам українців.

Байдужість до простих людей, систематичне попрання їхніх соціальних та економічних прав з боку діючої влади, корупція чиновництва та фактична беззахисність перед свавіллям вивела тисячі й мільйони українців на майдани не тільки у столиці, а й у більшості обласних та районних центрів нашої країни.

Натомість, мирний протест громадян, який мав би заохотити керівництво держави та можновладців на місцях до діалогу з громадськістю, з опозиційними політичними силами, був відверто проігнорований, а сотні активістів-протестувальників зазнали невиправдано жорстких репресій, були побиті та кинуті за грати.

Більше того, і на Черкащині, і по всій країні з числа осіб, що займаються спортом та відверто кримінальних елементів сформовані загони провокаторів для здійснення акцій по залякуванню невдоволених владою людей. Від рук новітніх карателів вже постраждали не тільки лідери активного супротиву, а й десятки ні у чому не винних мешканців Києва та інших міст. Підпали, викрадення і катування людей злочинцями при повній бездіяльності та фактичному потуранні з боку правоохоронних органів – це сьогоднішні українські реалії.

На цьому тлі особливо цинічним виглядає той факт, що для показової розправи з протестувальниками, до Центральної та Західної України завозяться спецпідрозділи МВС та бандформування так званих «тітушок» зі східних та південних областей, зокрема з Луганська та Харкова, як це відбувалося нещодавно у наших рідних Черкасах.

На додаток до непростого соціально-політичного становища у країні такі дії розпалюють ще й міжрегіональний розбрат і ворожнечу між громадянами єдиної держави.

Деякі місцеві можновладці Сходу та Півдня дозволяють собі заяви про можливу федералізацію або навіть відокремлення цілих областей від України, у тамтешніх ЗМІ розкручується компанія, спрямована на нагнітання сепаратистських настроїв та антиукраїнської істерії, дискредитацію акцій опозиції у столиці та західних і центральних областях країни.

Від окремих представників громадських об’єднань південно-східного регіону країни, зокрема так званого «Донського казачєства», ганебно і безкарно звучать злочинні заклики до прямої військової інтервенції з боку Росії на святу землю нашої Вітчизни.

Прикриваючись нашими державними символами безбатченки з проросійських організацій створюють такий собі «Український фронт», який має об’єднати озброєні владою незаконні угруповання з числа безробітних, кримінальників та запеклих прибічників Москви для «визвольного походу», щоб узяти участь у придушенні протестів проти влади у столиці та регіонах.

Відомо також, що вже зараз, при мовчазній згоді з боку місцевих правоохоронців та державних силових структур на території Сходу і Півдня у цих формуваннях приймають участь десятки так званих «добровольців» з Російської Федерації.

Таким чином, саме внаслідок неадекватних, а інколи відверто злочинних дій чинної влади, протестні настрої в українському суспільстві і на Черкащині зокрема швидко радикалізуються та набирають небезпечних ознак силового протистояння, яке в умовах подальшої ескалації може призвести до громадянської війни, анархії та розколу країни.

Саме тому у цей непростий для нашого народу та Вітчизни час ми, козаки Черкаського крайового отаманства Українського козацтва відповідно до прийнятої кожним із нас Присяги, не можемо бути осторонь, тож керуючись власною волею та положеннями Статуту Українського козацтва цим зверненням ПІДТВЕРДЖУЄМО нашу готовність стати на захист життя, безпеки та конституційних прав і свобод українців, недоторканності кордонів Української Держави, миру та злагоди у суспільстві.

Ми звертаємось до керівництва Черкаської обласної держадміністрації, районних адміністрацій, депутатів Черкащини усіх рівнів.

Ми розуміємо, що в останні місяці багатьом із вас довелося почути на свою адресу чимало різких дорікань і звинувачень від опозиційних політиків та простих людей на десятках акцій протесту та у ЗМІ.

Закликаємо вас в ім’я порозуміння із своїм народом відкинути власні образи та чиновницьку зверхність! Поставтеся з належною увагою до вимог простих людей та дослухайтеся їхніх думок. Налагодьте дієвий і конструктивний діалог з громадськими організаціями Черкащини та опозиційними політичними силами області.

Проявіть особисту волю, сміливість та державницьку мудрість.

Задля зменшення соціально-політичної напруги у суспільстві пропонуємо вам у відповідності до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» визнати за Народними радами, які зараз масово створюються опозиційними силами в області, функції громадських наглядових органів при держадміністраціях чи місцевих радах.

Тільки так, а не подальшим ігноруванням з боку влади, не продовженням репресій та залякуванням можна заспокоїти все більш радикальні протестні настрої черкаської громади.

Ми звертаємось до лідерів опозиційних політичних партій на Черкащині, керівників громадських організацій, до активістів протестного руху.

Поділяючи ваші програмні засади щодо майбутнього шляху розвитку Української Держави, як суверенної демократичної європейської країни, ми разом із тим, закликаємо вас, проявляючи послідовність і рішучість, осягнути власну відповідальність не тільки за майбутнє Української Держави загалом, а, насамперед, за долю кожного громадянина, життя і безпеку кожного конкретного українця.

Ми впевнені, що саме діючій владі зараз на руку, щоб правоохоронні органи мали якомога більше приводів для нових репресій проти опозиційних активістів.

Тому, закликаємо наших політичних однодумців остудити деякі гарячі голови, відмежуватись від радикальних заяв та відкинути правовий нігілізм при організації та проведенні заходів опозиції.

Зокрема, при формуванні Народними радами загонів самооборони, ми пропонуємо скористатись силами і досвідом козаків Черкаського крайового отаманства, в якому вже кілька років поспіль успішно діють Золотоніське та Чорнобаївське міськрайонні формування, що створені та зареєстровані у повній відповідності до Закону України «Про участь громадян у охороні громадського порядку і державного кордону» та Статуту Українського козацтва.

Ми звертаємось до працівників правоохоронних органів на Черкащині та Служби безпеки України у Черкаській області.

У цей нелегкий час вам довелося бути щитом діючої влади, який відділяє можновладців у високих кабінетах від простих громадян, що вийшли заявити свій справедливий протест на майдани та під стіни державних органів влади. Але щит, який намальований на емблемах усіх ваших відомств має захищати не тільки тимчасових власників цих кабінетів, а й той самий народ, більша частина якого доведена зараз глухотою влади до відчаю.

Тож ми закликаємо вас завжди пам’ятати, що ви давали присягу на вірність не заїжджім «варягам», а Українському народу! Що захищати ви маєте один для усіх Закон, а не «благодєнствіє» сьогоднішньої владної верхівки.

Як люди військові, ми не можемо вимагати від вас нехтування наказами керівництва, але нагадуємо, що відповідальність за виконання наказів, що суперечать конституційним правам громадян і вашій офіцерській гідності, покладається персонально на кожного.

Проявляйте достойну вас витримку при спілкуванні з учасниками мирних акцій протесту та принциповість у розслідуванні фактів злочинних посягань на них з боку провокаторів.

Закликаємо керівництво УМВС Черкаської області не задіювати надалі будь-які немісцеві підрозділи для охорони громадського порядку та державних установ.

У цьому випадку, якщо того вимагатиме оперативна обстановка та з метою підвищення довіри суспільства до правоохоронних органів, Черкаське крайове отаманство Українського козацтва готове разом із працівниками міліції Черкащини здійснювати заходи по охороні громадського порядку як під час проведення масових акцій протесту, так і повсякденно в усіх населених пунктах області, аж до організації спільного патрулювання.

Ми звертаємось до кожного мешканця Черкащини, особливо до чоловіків із досвідом військової служби чи роботи в правоохоронних органах, до усіх тих, хто вважає себе воїном-захисником, спадкоємцем славних козацьких традицій.

Не будьте байдужими!

Події, що відбуваються зараз в країні та області, матимуть вирішальний вплив на подальшу долю усіх нас, а особливо, на майбутнє наших дітей. Саме зараз вирішується, чи будемо ми жити у правовій європейській державі, чи дозволимо загнати наш народ у ярмо феодально-бандитської диктатури під протекторатом Москви.

Найдіть своє достойне місце у лавах захисників свого краю та охоронців громадського порядку. Створюйте нові або приєднуйтесь до вже існуючих осередків Українського козацтва як у самих Черкасах, так і у кожному селі, кожному райцентрі області.

СЛАВА УКРАЇНІ!

Від імені Ради козацької старшини Черкаського крайового отаманства, генерал-хорунжий Українського козацтва, крайовий отаман О. Зайцев

 

Поділитись

Коментарі

незнайомець сказав:

Ряженые клоуны.

Вгору