Хасиди скуповують нерухомість в Умані

18 лютого 2014, 09:36

Брацлавські хасиди знайшли спосіб захистити свої заощадження від інфляції. Вже кілька років вони масово купують нерухомість в Умані. Там похований духовний лідер хасидів - цадик Нахман, і щорічно в місто з'їжджаються паломники з усього світу. А значить, нерухомість тут в ціні, - пише «Взгляд».

Кілька вулиць навколо могили Нахмана в Умані іменують хасидського кварталом. Саме сюди щороку стікаються десятки тисяч хасидів - тільки в 2013 році Умань відвідало більше 27 тис. паломників.

Поряд з кількістю паломників зростає і кількість готелів, кемпінгів, наметових містечок. Через брак місця багато хасиди змушені селитися не поблизу могили цадика, а де доведеться.

- Купити або зняти квартиру біля синагоги можуть дозволити собі або духовні лідери громади, або дуже заможні люди, - розповів Володимир Шевченко, житель дев'ятиповерхівки, яка знаходиться безпосередньо біля могили. - Бідні хасиди туляться в наметових містечках.

Місцеві запевняють - зараз половина квартир і приватних будинків вже викуплена хасидами. Бум на покупку житла проявився кілька років тому - з початком світової фінансової кризи.

Багато житла після Рош-ха-Шана пустують до наступного року.

- Є й такі, хто живе тут цілий рік, - каже Шевченко. - Багато, маючи тут житло, кілька разів на рік приїжджають з Ізраїлю. У мене сусід-хасид, який купив в нашому будинку двокімнатну квартиру. Його дружина по півроку живе тут з дітьми. А він у цей час працює в Ізраїлі.

«Лояльні» ціни

Ще кілька років тому в ізраїльських газетах можна було зустріти оголошення: «Поспішайте вигідно вкласти гроші в нерухомість в Умані. Криза може затягнутися, а паломники будуть завжди».

- Продажою і покупкою в хасидському кварталі займаються окремі люди, найчастіше з хасидської громади або місцеві "чорні ріелтори", - розповіли у місцевому агентстві нерухомості "Гарант". - До нас безпосередньо замовники не звертаються.

«Взгляд» з'ясував, скільки коштує житло біля синагоги. «150 квадратів", - описав будівлю продавець. - У такому готелі можна поселити 40 паломників, поруч їдальня на 100 чоловік. Будівля коштує $ 700 тис. Якщо оренда, то $ 60 тис. на рік. Беріть, тут з кожного паломника можна взяти по максимуму». По максимуму - це $ 1000-1500 за ліжко-місце в день. Чим більше паломників - тим вище ціна. Як з'ясувалося, такий будинок коштує мінімум $ 500 тис. Середня ціна звичайного особняка - $ 1 млн. Покупці - хасиди. Українці таким житлом не цікавляться - за ці гроші можна купити нерухомість у столиці.

Поділитись

Коментарі

Вгору