Черкащанка здобула найвищу нагороду на виставці іграшок в Німеччині (фото)

02 травня 2019, 21:47

Черкащанка здобула найвищу нагороду на виставці іграшок в Німеччині (фото)

Іграшки ручної роботи уманчанки на престижній виставці «Teddybär Total» та конкурсі «Golden George» у німецькому місті Мюнстер здобули найвищу нагороду, пише "Уманський портал". 

А починалося все ще з дитинства, коли Наталія Король пробувала знайти собі  заняття до душі. Жінка пригадує: «Що я тільки не робила: перешивала одяг, вишивала, малювала простим олівцем. При цьому я самоучка й ніколи не мала спеціальної освіти».

Черкащанка здобула найвищу нагороду на виставці іграшок в Німеччині (фото)

Доля закинула Наталю далеко за межі рідної Умані, – мальовнича Швейцарія, де проживає вже 14 років, стала для неї другою домівкою. Прекрасні краєвиди гірської країни надихнули її на інші види творчості: малювання картин та шиття ляльок із тканини. Захоплення іграшками підтримав чоловік, який і став натхненником її ідей.

Майстриня пригадує, що  заразилася «тедді вірусом», коли  побачила ведмеді авторки Катерини Беспалової, і, отримавши в неї «майстер-клас», почала шити своїх:

- Техніку тедді я опанувала відразу, відтоді заняття стало улюбленим. Я працюю здебільшого зі штучними матеріалами, але дуже високоякісними, – розповіла в інтерв’ю Наталія і додала, що не зупиняється на досягнутому, бо є куди вдосконалюватися та розвиватися. У майбутньому планує навчати та ділитися майстерністю з іншими, хто хоче опанувати цікаву іграшкову техніку.

Черкащанка здобула найвищу нагороду на виставці іграшок в Німеччині (фото)

Наталя має власну марку своїх виробів, її знають у європейському світі творчості як Наталі Лахнітт, а її бренд має назву NatalKa Creations.

Викрійки авторських іграшок майстрині купує відома фабрика «Clemens Spieltiere», адже звірята в Наталі, мов живі, дарують неповторні радісні емоції кожному, хто хоч раз подивився та взяв їх до рук.

Талановита уманчанка ділиться емоціями під час створення тедді:

-  Це ніби народжується нове життя, інколи намалюю ескіз, хочу створити щось одне, а в процесі народжується зовсім інше, звірятко саме диктує, ким хоче стати. Мої тедді в основному коти й котячі, – вони найбільше мені до душі.  Я намагаюся створювати такого тедді, щоб він викликав у людини усмішку та позитивний настрій, – і це мені вдається.

Спробувала себе у найпрестижнішому конкурсі «Golden George», але до перемоги дійшла не одразу: вперше зі своїми роботами не потрапила навіть у номінацію, тож спробувала ще раз – виграла медаль Золотого Джорджа, втретє моя іграшка Фелічіта (Щастя) виграла статуетку в категорії «Натхнення». Мій тедді попав у номінацію серед десятків інших, напевно, членів журі емоційно вразила моя Фелічіта.

Черкащанка здобула найвищу нагороду на виставці іграшок в Німеччині (фото)

Найкраща нагорода для теддиста – коли іграшку купує колекціонер, адже ніщо не заставить людину купити в тебе тедді, якщо він не лежить до душі. Тому найголовніше для творця іграшок – позитивні емоції, які викликають тедді.

Наталія створює свої іграшки з любов’ю та натхненням, вкладаючи в них частинку української душі та енергетику серця. Вони наділені якимось магнетизмом та казковістю. Тому і роз'їхалися вони до колекціонерів  Європи, Японії, Америки, Австралії та Сингапуру. Ніби живе українська душа в іграшках, які розлетілися, мов весняний цвіт, по всьому світу.

Незмінним одягом українки на міжнародних виставках є вишивана сорочка, що нагадує всім європейцям про талановитість та щедрість українського роду, який пустить міцне коріння по всьому світу.

Читайте такожРоботи черкаських митців вибороли перемогу на Всеукраїнській виставці-конкурсі.

Поділитись

Коментарі

Вгору