Черкаського волонтера-музейника, підозрюваного у нападі на поліцію, хочуть помістити до психлікарні (фото, відео)

25 березня 2019, 17:40

Примусове лікування у психіатричному стаціонарі просять у суду слідчі Національної поліції для Олега Бойка - власника музею військової техніки "Шампань", що на Звенигородщині. Чоловіка підозрюють в скоєнні розбійного нападу на правоохоронців. Слідчі поліції просять у суду переглянути міру запобіжного заходу та змінити домашній арешт на утримання підозрюваного в психіатричній лікарні.

Своє клопотання полісмени мотивують тим, що за результатами психіатричної експертизи Олег Бойко визнаний психічнохворим і потребує лікування у профільному стаціонарі. Сторона захисту з таким клопотанням категорично не погоджується. Про це із зали суду інформує кореспондент "Про все".

Волонтера та власника військового музею в селі Шампань, що на Звенигородщині, Олега Бойка затримали на початку лютого, звинувативши в замаху на життя поліцейських. Його звинувачують у тому, що під час проведення слідчих дій, чоловік дістав зброю та відкрив вогонь по правоохоронцях. Сам Бойко на попередніх судових засіданнях повідомляв, що стріляв у повітря холостими набоями з метою припинити, на його думку, рейдерське захоплення його майна.

За цим фактом поліцією було відкрито кримінальне провадження, а самому підозрюваному на час проведення слідства було обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Сьогодні ж в Придніпровському районному суді Черкас суд мав розглянути клопотання слідчих про зміну раніше обраного запобіжного заходу на примусове лікування Олега Бойка в стаціонарі психіатричної лікарні. Своє клопотання слідчі аргументували тим, що підозрюваний має психічне захворювання та, згідно із висновком судово-психіатричної експертизи, потребує стаціонарного лікування.

Вказане судове засідання було перенесено у зв'язку з тим, що до суду не з'явився сам Олег Бойко, який зі слів захисника перебуває на стаціонарному лікуванні.

В той же час, слідчий Слідчого управління ГУНП в Черкаській області Віталій Коротич коментувати своє клопотання відмовився, посилаючись на таємницю слідства.

Захисник Олега Бойка, адвокат Євгеній Фонрабе, у коментарі "Про все" повідомив, що вони оскаржують клопотання слідчого про зміну запобіжного заходу його підзахисному основане на висновку судово-психіатричної експертизи, згідно з якою Олега Бойка нібито є якесь психічне захворювання.

- Ми подали своє клопотання. Однак до розгляду його ще не призначили, - повідомив захисник волонтера. - Лікарі, які проводили цю експертизу, взяли до уваги період між 1986 роком і до цього часу. І за цей період мій підзахисний жодного разу не перебував на обліку в лікаря-психіатра та на психічні захворювання не хворів. Однак експерти за півгодини чомусь виявили у мого підзахисного якесь захворювання, визнавши його хворим.

Захисник Олега Бойка також повідомив, що буде клопотати у суду провести повторну психіатричну експертизу, оскільки вважає, що матеріалів для встановлення лікарями таких висновків було недостатньо.

Судове засідання з цього питання було перенесено на п'яте квітня.

Нагадаємо, Олега Бойка - власника музею військової техніки "Шампань", що на Звенигородщині, підозрюють в скоєнні розбійного нападу на правоохоронців. Стрілянина відбулася під час вручення йому підозри про злочин.

Довідково: Військово-патріотичний музей "Шампань" створений у травні 2011 року правлінням Українського союзу ветеранів Афганістану в Звенигородському районі Черкаської області. Мета створення  пов'язана з підняттям патріотичного духу нашої молоді, а також увічнення пам'яті солдатів, які воювали як під час Другої світової війни, на території інших країн та у ході антитерористичної операції на Сході України, а також про подвиги ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З 2014 року Керує цим музеєм волонтер Олег Бойко.

Нагадаємо, конфлікт навколо вказаного музею триває вже понад чотири роки - співвласники музею, брати Олег та Руслан Бойко,  постійно влаштовують публічні сварки, намагаючись поділити майно музею.

Читайте також: Поліція вимагає демонтувати вказівник до музею військової техніки у Шампані 

Підготував Олександр Носенко

 

 

Поділитись

Коментарі

Вгору