Черкащанин власними силами зібрав 30 тис. експонатів для музею військової техніки (відео)

22 липня 2016, 17:39

Черкаський бізнесмен власними силами зібрав 30 тис. експонатів для музею військової техніки, що не має аналогів в Україні. На хуторі Шампань унікальну експозицію створив Олег Бойко. Для цього чоловік продав успішний бізнес та витратив усі заощадження. У музеї понад 30 тисяч рікісних експонатів. Сюди приїздять з усієї України та навіть із-за кордону, йдеться в сюжеті "Фактів".

Унікальних екземплярів у музеї, який організовував Олег Бойко, немало. Наприклад, одна з випущених 1947 року восьми одиниць радянських броньованих машин. Загалом у музеї близько 30 тисяч експонатів. Щоб зібрати стільки пішло майже 5 років та всі гроші від продажу успішного логістичного бізнесу та всі заощадження.

Екскурсія розпочинається із залу присвяченого війні в Афганістані. Військова форма, карти, консервні  банки з водою, які можна відкривати тільки в екстрених випадках, похоронки та знайдений в Афганістані компас.

- 700-грамовий бронзовий компас випущений 1896 роцу у Великобританії. На той час їх було випущено всього 120 екземплярів. Зараз я тримаю в руках єдиний компас, який зберігся з тієї партії, - розповідає Олег Бойко.

Друга зала – про Другу світову війну. Тут зброю дають у руки навіть дітям, бо вона не може стріляти. Третя зала – найбільша.У ній зібрано унікальну й оригінальну зброю часів Київської Русі.

Трохи далі – Тарас Шевченко в образі солдата. Форма і зброя – усе оригінальне. Навіть захалявна книжка й олівець такі, якими користувалися у той час.

Окремий куточок присвячений війні, яка нині точиться на сході України.

Туристам у музеї дуже подобається.

- Я не один раз сюди вже приїжджаю. Тут ввесь час додаються нові експонати, - говорить одна з відвідувачок.

До речі, на полігоні, який пану Олегу виділила Черкаська ОДА, можна покататися на БТРі, який пройшов не одну війну. На цій території чоловік хоче побудувати великий музей, готель і кав’ярню. Нині шукає на це гроші.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору