Колишні черкаські міліціонери не вірять, що їм дадуть служити у поліції

22 січня 2016, 13:28

im578x383-11700679_1606455599622968_750610963923919004_oЧеркаські екс-міліціонери із острахом чекають на атестацію, за якою стане зрозуміло, служити їм у поліції чи поповнити лави безробітних.

Із 7 листопада в Україні тихо «вмерла» міліція, замінити яку повинна поліція, яку вже почали створювати. Зміни, які почались, породили чимало парадоксів.

Високопосадовці рапортують про «семимильні кроки» у ході метаморфоз у правоохоронному органі та нові досягнення, а рядові українці змін ще не відчули.

Не відчувають їх і самі колишні міліціонери, із яких одним розчерком пера метри сучасної політики зробили поліцейськими. Точніше, не поліцейських, а «виконуючих обов’язки поліцейських». Оскільки поліцейським, колишній міліціонер стане тільки після проходження атестації. А так він вже і не міліціонер, але ще й і не поліцейський.

Парадоксальними є і настрої, які панують в лавах нової-старої поліції.

Людей лякає невідоме та непередбачуване майбутнє у сенсі професійної кар’єри. Багато з них не вірять, що зможуть пройти атестацію і потрапити у лави нової поліції.

- Мої перспективи сумні. 24 роки відслужив у міліції, а тепер думаю, служити 25-й рік чи не треба. Думав, відпрацюю 25 років і отримаю статус ветерана МВС, а тепер і пільги скасували і МВС немає. Шанси потрапити у лави поліції вилами по воді писані. Чув від колег, що наче тести, які доведеться проходити, написані на 70 відсотків так, щоб їх не здали. А даівцям і беркутівцям у поліцію взагалі шлях закритий. Тоді, коли в Черкасах набирали працівників у майбутню патрульну поліцію, комісія, що займалась відбором, не двозначно вказувала на двері тим претендентам, які служили в ДАІ чи «Беркуті», - розповідає  дільничний інспектор, майор міліції Василь.

Особливо прикро почуваються поліцейські, яким до пенсії залишилось по п’ять – сім років. Переважно це не молоді вже люди, які віддали службі у міліції свої кращі роки життя.

- 18 років служби без жодного зауваження стягнення. І тепер іди гуляй? Чому так? Куди мені йти? Аваков називає нас хабарниками. Він наче і не знає, що ще півроку тому ми не отримували ні копійки на пальне та ремонт машин, але патрульні машини на чергування виходили постійно. Де брали кошти? Звичайно шукали спонсорів. Не секрет, що ними часто ставали водії-порушники. Та дайте ви нам нормальну зарплату і ніхто ніяких хабарів  брати не буде. До подорожчання валюти моя зарплата складала 300 доларів. Тепер, після того, як втричі знецінилась гривня, у мене зарплата дорівнює 100 доларам. Новим поліцейським обіцяють зарплату у 300 доларів. Та це ж стільки ж, скільки я отримував до останнього витка інфляції. Нас мають за дурнів. Де логіка у тому, щоб замість досвідчених набрати молодих поліцейських? Хто їх навчить працювати? Теорія це одне, а практика – зовсім інше. Логічно було б, якби новоприбулу молодь працювати вчили досвідчені кадри. Інакше, від невміння працювати і елементарно правильно документувати і оформлювати ДТП та порушення, „молодняк” точно наламає дров… - говорить прапорщик міліції, колишній працівник ДАІ Петро.

Цікаво, що у відвертій розмові із журналістом, екс-міліціонери все ж попросили не називати їхні справжні імена, адже хоч у вищих сферах правоохоронного органу розповідають про те, що поліція почала жити по-новому, але «втик» за «зайві» висловлювання роблять по-старому.

Олександр Немеш

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору