Адвокат допоміг черкащанину відстояти свої права у суді через незаконні дії поліції

10 листопада 2016, 15:30

суд

До Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся чоловік для призначення адвоката щодо оскарження протоколу про адміністративне правопорушення та адміністративне затримання.

Уночі клієнт центру проходив повз місце вчинення правопорушення. Працівник поліції сказав йому назватись та пройти процедуру поверхневого огляду. Громадянин відмовився від процедури огляду, чим, на думку поліціянта, чинив злісну непокору працівникам поліції.

Після відмови патрульний затримав громадянина, одягнув йому наручники та посадив у поліцейську машину. У відділку поліції на чоловіка склали протокол адміністративного правопорушення.

Не погоджуючись зі складеним протоколом, громадянин звернувся до Черкаського місцевого центру, щоб отримати адвоката за рахунок держави, який би допоміг оскаржити дії працівників поліції. Підтвердивши категорію клієнта як особи, чий дохід не перевищує мінімального, центром було видано доручення на адвоката Вакуленка Олександра Петровича.

Зауважимо, що згідно ч. 2 ст. 38 ЗУ “Про національну поліцію”, поліцейський для здійснення поверхневої перевірки особи може зупиняти осіб та/або оглядати їх, якщо існує достатньо підстав вважати, що особа має при собі річ, обіг якої заборонено чи обмежено або яка становить загрозу життю чи здоров’ю такої особи або інших осіб.

Оскільки таких підстав у цьому випадку вказано та доведено не було, Придніпровський районний суд м. Черкас постановив звільнити громадянина від адміністративної відповідальності, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Нагадаємо, що Черкаський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги — це установа, утворена Міністерством юстиції України. Деякі категорії громадян можуть отримати адвоката, який візьме участь у суді чи складе документи, необхідні для суду, за рахунок держави. 

Адреса Черкаського місцевого центру із надання безоплатної вторинної правової допомоги: вул. Гоголя, 221

тел.: (0472) 32-46-76, єдиний телефонний номер системи Безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103,

електронна адреса: cherkasy1.cherkasy@legalaid.gov.ua

Вгору