Жителі села на Черкащині страждають через хімікати, які використовує фермер (відео)

09 квітня 2014, 09:58

Жителі села Хацьки на Черкащині страждають від місцевого фермера. Людям не пощастило, їхнє житло межує з орендованими полями. Щовесни аграрій кропить хімікатами землю, а заодно і подвір'я селян. Це триває не один рік. Через хімію сільська дітвора хворіє. Підприємця вже неодноразово штрафувала санстанція. Та все марно. Підприємець на копійчані штрафи просто не зважає, інформують "Подробности".

Це відео Наталя Костенко відзняла з власного подвір'я. На ньому, трактор розпиляє хімікати буквально за кілька метрів від людських садиб. Жінка каже - це коїться відтоді, як сусідні поля віддали в оренду приватному підприємцю. Через отруту на вулиці нічим дихати, а діти почали хворіти.

Наталя Костенко, жителька села Хацьки:

- Малеча моя хворіє, буквально ми кожен місяць у лікарні в Червоній Слободі. Покропить він поле біля нашого будинку. На слідкуючий день до нас їде швидка і нас забирає.

У заручниках фермера опинилися зо два десятка дворів. Будинки цих селян якраз межують із полем. За санітарними нормами, застосовувати хімікати можна не ближче ніж за 300 метрів від найближчого житла. Проте, фермеру закони на заваді не стали. Люди вже неодноразово зверталися до санстанції - щоб вжила заходів. Контролери приїздять, штрафують, та підприємець - знову за своє.

Вплинути на орендаря не може навіть сільський голова. Каже, і розмовляв з ним, і в адміністрацію скаржився. Та дарма. За такі порушення штраф всього 450 гривень. Для фермера - гроші невеликі.

Ігор Чикаленко, сільський голова села Хацьки:

- Як ще можна вплинути, якщо людина ігнорує законодавство і здоровий глузд, я не знаю.

Заручившись підтримкою самооборони, селяни вирішили самі поспілкуватися із фермером. Орендар заперечує, що кропить поля поряд з житлом. Та звинувачує людей у рейдерстві. Мовляв, землю хочуть відібрати. Та потім провину частково визнає.

Після майже півгодинної розмови на підвищених тонах селяни беруть з підприємця обіцянку, що той дотримуватиметься санітарної зони в 300 метрів. Але попереджають - наступного разу вже силою захищатимуть свої права.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору