Забирайте без грошей, ми ж не на базарі, – бойовики про черкаських полонених

31 липня 2014, 13:58

17 липня російський канал LifeNews виклав в інтернеті відео, на якому бойовики допитували полонених черкаських кулеметників - Дмитра Половинку та Олександра Осейка.  28 липня хлопців визволили з полону і їх привезли в Черкаси.  Бойовики віддали черкаських бійців їхнім матерям, не вимагаючи викупу.

Про це рідні черкаських бійців та волонтери розповіли журналістам сьогодні, 31 липня, інформує кореспондент “Про Все”.

- За наших хлопців хвилювались усі Черкаси, а тому небайдужі люди та волонтери відразу розпочали шукати шляхи звільнення полонених та вести переговори з терористами, - розповів голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.

Спочатку звернулись по допомогу до черкаського правозахисника і волонтера Валерія Макеєва, який, за словами очільника області, знає, що робити в таких випадках і, як потрапити в "гарячі точки". Підключився допомагати також і Станіслав Лукирич - сусід родини Дмитра Половинки.

- 17-го ми побачили ролик з нашим хлопцями, дали в ефір інформацію про допомогу. Уже наступного дня почали дзвонити небайдужі і пропонувати гроші, щоб викупити Діму і Сашу. Однак на розмову "Давайте ми вам гроші, а ви нам полонених" терористи не погодились. Переговори з ними вів керівник підрозділу "Київ-2" Олег Котенко.

Для звільнення Дмитра і Олександра була одна умова: щоб по хлопців на таксі приїхали їхні матері без супроводу.

Читайте також: Думали два патрони залишити собі, – черкащани, які повернулись з полону.

Як розповіла мама Дмитра Тетяна Половинка, знайти таксиста, який би наважився поїхати у зону, яку не контролюють сили АТО, було надзвичайно складно. Водії крутили пальцем біля скроні і навідріз відмовлялись їхати.

- Але знайшовся таксист дядя Саша, який нас і привіз, куди треба. І от ми приїхали, нам сказали кілька годин почекати, але чекати довелося добу. Нам сказали переночувати у Сніжному в готелі, де були ополченці. На ранок до нас привезли хлопців, - розповіла Тетяна Половинка.

На запитання журналістів, чому жінка називає терористів ополченцями, Тетяна відповіла, що ці люди, з якими вели перемовини, були адекватними. За її словами, це були українці, не чеченці, тому називати їх терористами вона не хоче.

- Вони вернули Діму живим, здоровим. Це адекватні люди. Вони поганого нам нічого не зробили, - сказала жінка.

Грошей за повернення Дмитра та Олександра бойовики теж не вимагали.

- На питання "Скільки ми маємо заплатити?" нам відповіли, що "Ми ж не на базарі. Нам нема їх чим годувати, а вас тим більше", - розповіла Тетяна.

Доїхали хлопці зі своїми матерями в Черкаси теж з пригодами. За 70 км до Слов'янська у машини зламався акумулятор. Часу, щоб його полагодити не було, бо на підкотрольній терористами території діє комендантська година і нікого б потім не випустили з міста. Крім того ввечері проблемно було б їхати і через українські блокпости, бо наші бійці також ретельно контролюють усіх, хто проїжджає повз, і у випадку провокацій могли б стріляти.

Зараз Дмитро Половинка і Олександр Осейко виснажені, насамперед, психологічно. Наразі вони у 10-денній відпустці, а потім повернуться у частину.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору