З 1 грудня в Україні введуть новий порядок ввезення гуманітарки: що зміниться

14 жовтня 2023, 08:32

З 1 грудня зміниться порядок митного оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, що ввозяться як гуманітарна допомога.

Про це повідомила Державна митна служба.

Митне оформлення товарів військового призначення та подвійного використання як гуманітарної допомоги здійснюватиметься за наявності:

  • декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою,
  • дозвільного документа Державної служби експортного контролю України, якщо його необхідність передбачена постановами Кабміну від 20 листопада 2003 року №1807 та від 28 січня 2004 року №86.

Виняток становитимуть товари, перелічені в постанові №1378 від 9 грудня 2022 року (зокрема бронежилети й компоненти до них, військові шоломи тощо). На імпорт цих товарів не поширюється дія закону "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" в період воєнного стану.

Опозиційна депутатка, голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна вважає, що новий порядок ускладнює процедуру визнання товарів гуманітарною допомогою та її ввезення на митну територію. 

"Найголовніша новація в тому, що весь товар перед його ввезенням (наприклад, волонтером) має бути достеменно відомим, попередньо зареєстрованим (поштучно) в електронній системі Мінсоцполітики отримувачем (наприклад, благодійним фондом) і повністю збігтися з тим, що зазначається в спрощеній митній декларації. Якщо цього не відбудеться, митниця відмовить у пропуску вантажу як гуманітарної допомоги на територію України", – пояснила нардепка.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору