Європейські косулі, фазани та червонокнижні качки: у черкаському зоопарку поповнення

15 червня 2024, 19:47

Європейські косулі у зоопарку. Фото: Суспільне Черкаси

У Черкаському зоопарку народились європейські косулі, вилупились фазани та червонокнижні качки. Також чекають ще на приплід у копитних та папуг-монахів, інформує "Суспільне.Черкаси".

Нині їх уже можна подивитися відвідувачам парку, розповів його директор Євгеній Ван.

Малеча європейської косулі ще погано тримається на ногах, втім вже виходять до людей. Так вони знайомляться з навколишнім світом, розповіла завідувачка відділу ссавців Лідія Осадча.

"Зразу, як вони народилися, знайти їх було важко, щодня квест вони нам влаштовували. Шукали їх по кущах, по гілках, щоб побачити, щоб зрозуміти, чи малята живі, чи все добре".

Приплід одразу у двох самиць. З інтервалом у тиждень тварини народили по двоє немовлят, додала доглядальниця. Їхня стать поки невідома.

"Перший приплід: одне маля більше, а друге менше. Тому ми так вирішили, що більший то хлопчик, а менша — то дівчинка".

Поки працівники зоопарку тримають дистанцію з малечею.

"Зараз ми їх не чіпаємо, щоб запах свій не залишати на них, щоб все було добре, щоб мама годувала, не відмовлялася", — додала пані Лідія.

Нині дитинчата почуваються добре: справляються без додаткового вигодовування.

"Овес, це комбікорми спеціальні для копитних, трав’яне борошно. Вони це їдять з молоком матері, поки що вони не їдять, щось ходять, шукають, нюхають. Але поки лише молоко".

Поповнення і в родині пернатих одразу у кількох видів, розповіла завідувачка відділу птахів Оксана Коваль.

"Це золоті фазани, срібні фазани, діамантові фазани, качок Огарів та качок Крякв.

Одних ізчервонокнижних каченят під час спеки тримають в окремому вольєрі, опісля — повертають до батьків, розповіла доглядальниця.

"Ми намагаємося зробити їхнє життя у цей період максимально комфортним. Для цього ми ставимо їм максимальну кількість укриттів, щоб вони могли сховатися".

Апетит у малечі хороший, додала Оксана Коваль. Тому щодня урізноманітнюють меню.

"Пташенята всі мають індивідуальний раціон. Для того, щоб його максимально наблизити до природного, ми купуємо їм різноманітні комбікорми. А також намагаємося давати тваринного походження корми. Ну, і поступово переводимо їх на дорослий раціон".

Відвідувачі появі малечі теж радіють, поділилась емоціями одна з них – пані Оксана:

"Ми тут перший раз в гостях, самі з Кривого Рогу. Приїхали до Черкас на екскурсію. Дуже все гарно, збагачено. Тваринки щасливі, доглянуті. Поповненню дуже раді. Побачити таку малечу — це перший раз в житті бачу".

Втім, у черкаському зоопарку лишать не всіх малюків, пояснив його директор Євгеній Ван.

"Зазвичай, то ми передаємо в інші зоопарки, домовляємося. Якщо там є у них потреба при формуванні своїх груп тварин, то ми передаємо наших тварин. Ні, ми залишати не будемо. Тому що у нас зараз не дуже великі вольєри".

Нині у зоопарку чекають ще на приплід у копитних та папуг-монахів.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору