Який вигляд після реконструкції матиме універмаг поблизу Центрального ринку (фото)

29 січня 2019, 21:12

Новий власник універмагу «Добробут» (розташованого в районі Центрального ринку на вулиці Гоголя, 274) планує здійснити масштабну реконструкцію. Зокрема, оновити фасад, добудувати третій поверх і впорядкувати підвал. Про це повідомив начальник відділу містобудівного кадастру та ГІС ЧМР Федір Балаба.

Який вигляд матиме черкаський універмаг «Добробут» після реконструкції (фото)

Фото: Федір Балаба

З головного фасаду по кутах проектом передбачається спорудження ліфтових холів. Розміщення ліфтів в існуючих габаритах будівлі недоцільно за причини нераціонального демонтажу несучих конструкцій. Межа добудови ліфтових шахт пропонується до червоної лінії по вул. Гоголя. Перший поверх з підвалом відокремлений від інших з метою розміщення в приміщенні єдиного якірного орендаря, а саме супермаркету. Підвальні приміщення з внутрішньо дворової сторони зі світловими отворами і може використовуватися персоналом першого поверху в адміністративних цілях.

Який вигляд матиме черкаський універмаг «Добробут» після реконструкції (фото)

Фото: Федір Балаба

За розрахунком, не вистачає п'яти місць паркування для відвідувачів. Основна автостоянка розміщена на  вул. Гоголя, і, як правило вона вже зайнята з самого ранку продавцями на ринку. У замовника є ідея пропонувати кожному користувачу автостоянки, який зайде в їх новий магазин, по п’ять гривень. На автостоянці передбачені місця для людей з інвалідністю.

Який вигляд матиме черкаський універмаг «Добробут» після реконструкції (фото)

Фото: Федір Балаба

У магазину дві земельні ділянки - в оренді, одна з яких - під нерухомим майном, а інша - розміщена вздовж вул. Гоголя. Тому для забезпечення вільного проходу замовник хоче прибрати розміщені на його земельній ділянці тимчасові споруди (ярмаркове обладнання).

- Особисто я рекомендував у проекті фасаду використати розроблений активістами дизайн-код вивісок для м. Черкаси і впорядкувати розміщення майбутньої реклами. Передбачити підсвітку фасаду і, за можливістю, встановлення електрозарядного пристрою для електромобілів, - додав Федір Балаба.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору