Втрати року: хто з відомих черкащан помер у 2020-му

30 грудня 2020, 15:47

Журналісти “Про все” підводять інформаційні підсумки. Для підсумкового огляду новин року, що минає, ми обрали ряд категорій подій в області. Серед них і згадка про тих, хто цього року покинув назавжди цей світ, але встиг лишити по собі слід. У своєму матеріалі ми вважаємо за необхідне згадати цих людей…

ЮРІЙ МЕЖАКОВ – полковник, командир 1-ї окремої танкової Сіверської бригади

Військовий, який є уродженцем Шполи, в травні помер в зоні ООС від зупинки серця. 

Іменем військового названа одна з вулиць у Шполі.

ВАСИЛЬ ТИТАРЕНКО - багаторічний директор черкаського колегіуму "Берегиня"

Освітянин помер 20-го лютого в лікарні. Напередодні педагога було ушпиталено в тяжкому стані до реанімації.

Василь Андрійович тривалий час очолював навчальний заклад, за спеціальністю був вчителем географії, був спеціалістом вищої категорії та відмінником освіти.

Останніми роками педагог сильно хворів.

ОЛЕГ ГАЙДА - лікар-хірург Другої міської поліклініки, завідувач хірургічного відділення

Медик помер 2-го липня від ускладнень, викликаних коронавірусом.

СОФРОНІЙ (в миру Дмитрук Дмитро Савич) - Митрополит Черкаський і Канівський УПЦ (МП)

22-го червня о 23:08 на 81-му році життя після тривалої і виснажливої хвороби відійшов до Господа митрополит Черкаський і Канівський Софроній.

Священнослужитель був відомий в Черкасах, як архітектор та будівельник багатьох культових споруд та своєю участю у декількох скандальних ситуаціях, які виникали довкола очолюваної ним єпархії. За даними “Вікіпедії”, вважався лідером «проукраїнського крила» в УПЦ (МП).

МАР’ЯН ПІНЯК - генеральний директор Шевченківського національного заповідника

Мар`ян Володимирович якийсь час займався підприємницькою діяльністю, працював в Канівському природному заповіднику, а з 2005 року – в Шевченківському національному заповіднику. З 2005 по 2010 роки обіймав посаду очільника Шевченківського національного заповідника. Знову посів крісло керівника в 2015 році.

Однак робочі будні різко обірвала хвороба, яка, на жаль, виявилась невиліковною. Йому було 62 роки.

ВЛАДЛЕН ЛЕПСЬКИЙ – головний лікар комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-санітарної експертизи ЧОР»

Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, Академік Української академії наук, Владлен Володимирович більше 20 років працював на керівних посадах в обласному центрі МСЕК.

За внесок у розвиток науки, участь у громадсько-політичному житті нагороджений вищими державними нагородами.

ЛЮБОВ СКОБЕЛЬ - актриса Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка 

Після закінчення драматичної студії при Київському академічному театрі ім. Івана Франка Любов Скобель близько 40 років пропрацювала актрисою у Черкасах.

За роки творчості в театрі зіграла близько 60 ролей. Це головні ролі в українській класиці та зарубіжній драматургії. Довгий час з 1985 року була єдиною і неперевершеною виконавицею ролі Проні у виставі «За двома зайцями» Михайла Старицького. У її виконанні вистава пройшла біля 400 разів.

У 2006 році Любов Володимирівна була удостоєна високого звання – Заслужена артистка України.

ІВАН ФІЗЕР - голова Черкаської обласної організації Національної спілки художників України

На 67-му році життя лауреат обласної мистецької премії імені Данила Нарбута.

За час своєї професійної діяльності, Іван Васильович брав участь в обласних, всеукраїнських і міжнародних виставках, симпозіумах з кераміки та скульптури; провів безліч персональних виставок.

Полотна митця перебувають в музеях та приватних колекціях в Україні та за кордоном. Це свідчить про його високий професіоналізм. У 2001 році Івану Васильовичу за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки присвоєно почесне звання «Заслужений художник України», в 2020 році художник отримав почесне звання «Народний художник України».

ВАСИЛЬ ВАКУЛЕНКО - засновник професійно-прикладного виду спорту «багатоборство тілоохоронців»

У віці 73-х років 8-го листопада помер генерал-майор у запасі Служби безпеки України, начальник служби охорони першого президента України Леоніда Кравчука та засновник професійно-прикладного виду спорту «багатоборство тілоохоронців» Василь Федорович Вакуленко.

Він в селі Новоселиця Чигиринського району на Черкащині. Починаючи з 1994 року Василь Федорович розвивав охоронну справу та спорт тілоохоронців в Україні та світі. Він був незмінним генеральним суддею міжнародної категорії чемпіонатів багатоборців, яку він вкотре підтвердив на  ХХІІІ Чемпіонаті України з багатоборства тілоохоронців, який пройшов цьогоріч на Черкащині.

Василь Вакуленко мав почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України»

ОЛЕКСАНДР СЕВЕРИН - колишній начальник ДП “Черкаський облавтодор”, депутат Черкаської обласної ради

В листопаді не стало Олександра Северина. Чоловік був депутатом Черкаської обласної ради минулого скликання.

Весь його життєвий шлях тісно пов’язаний з розвитком автодорожньої галузі Черкащини, у якій він працював протягом багатьох років. Розпочинав свою трудову діяльність автомеханіком Маньківського РайДУ. Пройшов шлях до керівника ДП «Черкаський облавтодор». 

ОЛЕГ КРАВЦОВ - очільник Черкаського міжрайонного товариства мисливців та рибалок

Багаторічного очільника Черкаського міжрайонного товариства мисливців та рибалок не стало в грудні.

Прощання з Олегом Олександровичем відбулось, 7-го грудня в Андріїївській церкві у Черкасах.

ВОЛОДИМИР ЧОС - відомий черкаський журналіст та краєзнавець

27-го грудня пішов із життя журналіст і краєзнавець із Городищини Володимир Чос.

Володимир Григорович Чос народився 28 червня 1971 року у місті Городище. Український журналіст, письменник і краєзнавець. Багато років працював власкором черкаських обласних газет "Нова Доба", "Прес-Центр", публікувався в парламентській газеті "Голос України" та інших виданнях. Був випусковим редактором районної газети "Вісник Городищини".

Є автором низки краєзнавчих, історичних книг, художніх оповідань, гуморесок. Член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України.

ВАСИЛЬ СТРАШЕВИЧ - заслужений працівник фізичної культури і спорту України, почесний краєзнавець Національної спілки краєзнавців України

На 84-му році життя цей світ покинув черкаський краєзнавець і журналіст Василь Борисович Страшевич.

Краєзнавство було улюбленою справою життя Василя Борисовича. Він є автором 25 книг про історію Черкас, архітектурну спадщину міста, ряду досліджень з минулого рідного краю, з історії розвитку спорту на Черкащині. В багатьох томах "Енциклопедії Сучасної України" є понад 60 статей, написаних краєзнавцем.

Василь Страшевич був членом НСЖУ, заслуженим працівником фізичної культури і спорту України, почесним краєзнавцем Національної спілки краєзнавців України, лауреатом обласної літературно-краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича, стипендіатом облдержадміністрації в номінації "краєзнавство".

Редакція “Про все” висловлює співчуття родинам померлих.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору