Власник черкаського “Азоту” домовився з “Нафтогазом” щодо боргу

25 вересня 2015, 11:06

азот

"Нафтогаз" і Ostchem Фірташа уклали мирову щодо газового боргу.

16 вересня НАК "Нафтогаз України" і ДК "Газ України", з одного боку, та група компаній Ostchem Дмитра Фірташа, з іншого, підписали мирові угоди, затверджені судовими рішеннями, щодо графіку погашення заборгованості та умов відновлення газопостачання підприємствам групи Ostchem.

Про це йдеться у повідомленні НАК "Нафтогаз України", пише "Економічна правда"

"Вся заборгованість ПАТ "АЗОТ" і ПАТ "Рівнеазот" в загальному розмірі 2,96 млрд гривень має бути сплачена до кінця січня 2016 року. У четвер "Нафтогаз" отримав перший платіж в сумі 385 млн грн згідно затвердженого графіку. Після цього постачання газу хімічним підприємствам групи було розблоковане", - йдеться у повідомленні.

"Ми вітаємо конструктивну позицію Ostchem щодо врегулювання заборгованості. Ця угода дозволить зменшити дебіторську заборгованість групи перед "Нафтогазом" та "Газом України". В результаті цієї угоди Нафтогаз отримає кошти для закупівлі газу в зимовий період", - сказав голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Він наголосив, що погашення заборгованості допоможе зберегти робочі місця в хімічній галузі та відновити виробництво мінеральних добрив для українських аграріїв.

Заборгованість підприємств Ostchem перед "Нафтогазом" та "Газом України" була сформована в 2006-2011 роках та не погашувалася донині.

Ostchem входить до трійки найбільших фінансово-промислових груп за обсягом заборгованості перед "Нафтогазом".

 

Коментарі

Вгору